دریا نیوز







رئیس اتاق اصناف مرکز هرمزگان خبرداد: برگزاری نمایشگاه عرضه کالا و فروش فوق‌العاده در بندرعباس

دریا نیوز: رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان از برگزاری نمایشگاه فروش کالا و اجرای طرح فروش فوق‌العاده همزمان با روزهای پایانی سال در بندرعباس خبرداد

، 12:34   /   کد خبر: 33612   /   تعداد بازدید: 2192


دریا نیوز: رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان از برگزاری نمایشگاه فروش کالا و اجرای طرح فروش فوق‌العاده همزمان با روزهای پایانی سال در بندرعباس خبرداد.

عبدالمجید جلالی در جلسه هماهنگی برگزاری فروش فوق العاده واحدهای صنفی و نمایشگاه عرضه مستقیم کالا به مناسبت ایام پایان سال‌جاری با تقدیر و تشکر از شهروندان به ویژه فعالان صنفی استان به واسطه حضور چشمگیر در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه، اظهار داشت: طرح فروش فوق‌العاده با عنوان «هر فروشگاه یک نمایشگاه» در ایام عیدانه فاطمی و با همکاری اتحادیه‌های صنفی مرکز استان در محل سایت بین‌المللی نمایشگاه‌های بندرعباس برگزار می‌شود.

وی در ادامه افزود: در این نمایشگاه، ترکیبی از صنوف با اولویت واحدهای تولیدی در استان و یا شرکت‌ها و نمایندگی برندهای داخلی، بنکداران مواد غذایی، کیف و کفش، چینی و بلور و ملامین، فرش و موکت، مبلمان و تزئینات داخلی ساختمان، لوستر، خشکبار و شیرینی عالیترین مرغوبیت و نرخ مصوب نمایشگاهی عرضه می‌شود.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان در ادامه همچنین از برنامه‌ریزی برای توزیع گوشت، مرغ و ماهی تنظیم بازار در نمایشگاه عرضه کالا با همکاری دستگاه‌های متولی این امر خبرداد و بیان داشت: سیاست‌های حمایتی و همکاری‌های اعضای کارگروه تنظیم بازار استان در این خصوص تحسین‌ برانگیز و ستودنی است.

جلالی توزیع انواع مواد غذایی و میوه و تره‌بار عیدانه با همکاری تعاونی روستایی استان را از دیگر برنامه‌های نمایشگاه عنوان کرد و افزود: این نمایشگاه از 15 الی 25 اسفندماه با همکاری دستگاه‌های متولی نظیر، مرکز بهداشت، سازمان تعزیرات حکومتی، اداره بازرسی و نظارت و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صمت هرمزگان و حمایت اعضای کارگروه تنظیم بازار استان هرمزگان و اتاق اصناف مرکز استان به عنوان دبیر کمیته راهبردی برگزار می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه اتاق‌های اصناف مرجع صدور مجوز نمایشگاه‌ها هستند عنوان کرد: در سایر شهرستان‌های استان نیز در همین قالب نمایشگاه‌های عرضه کالا و فروش فوق العاده مدیریت می‌شود.

نماینده هرمزگان در اتاق اصناف ایران با تشریح مختصات نمایشگاه بهاره بندرعباس، بیان داشت: این نمایشگاه در قالب 500 غرفه در متراژ کلی پنج هزار متر مربع از فضای مسقف سایت نمایشگاه‌های بین‌المللی برپا خواهد شد.

جلالی، تضمین کیفیت و چیدمان کالاهای قابل عرضه، و رعایت قیمت‌های مصوب نمایشگاهی توسط غرفه‌داران را از شاخصه‌های این نمایشگاه عنوان کرد و بیان داشت: در پایان با ارزیابی آیتم‌های اعلام شده، غرفه داران برگزیده از سوی کمیته راهبردی جوایزی دریافت می‌کنند.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان همچنین بر الزامی بودن درج برچسب نرخ کالا بر کالاهای قابل عرضه در غرف نمایشگاهی تاکید کرد و افزود: با هماهنگی‌های صورت پذیرفته با ستاد برگزاری نمایشگاه بستر ایاب و ذهاب بازدیدکنندگان از این نمایشگاه فراهم شده است.

وی در ادامه از هماهنگی‌های انجام شده با دستگاه‌های امنیتی، امدادی و ایمنی جهت استقرار در این نمایشگاه خبرداد و تاکید کرد: دستگاه‌های خودپرداز سیار نیز از دیگر خدماتی است که برای رفاه حال بازدیدکنندگان در این نمایشگاه استقرار خواهد یافت.

به گزارشفارس، دبیر کمیته راهبردی نمایشگاه بهاره بندرعباس ادامه داد: این کمیته در راستای افزایش رضایتمندی شهروندان علاوه بر انجام بازرسی‌های مستمر از غرف نمایشگاهی، استقرار غرفه رسیدگی به شکایات را نیز با همکاری اتاق اصناف، اداره بازرسی و نظارت سازمان صمت و بهداشت در دستور کار قرار داده است.