دریا نیوزوزیر دفاع در مراسم الحاق زیردریایی فاتح: «فاتح» توانایی شلیک موشک‌های کروز ضد کشتی را دارد

دریا نیوز: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، زیر دریایی «فاتح» را یکی از افتخارات خواند و گفت: این زیر دریایی توانایی شلیک موشک‌های کروز ضد کشتی را دارد

، 13:31   /   کد خبر: 33606   /   تعداد بازدید: 2184


دریا نیوز: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، زیر دریایی «فاتح» را یکی از افتخارات خواند و گفت: این زیر دریایی توانایی شلیک موشک‌های کروز ضد کشتی را دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، امیر سرتیپ حاتمی عصر دیروز در مراسم رونمایی «فاتح» پیشرفته‌ترین زیر دریایی کشور اظهار داشت: با الحاق این زیردریایی به نداجا، ناوگان‌های نداجا و ندسا بعد دیگری از قابلیت‌های دفاعی ایران اسلامی به نمایش گذاشته می‌شود.

وی، زیر دریایی «فاتح» را از افتخارات خواند و با تاکید بر اینکه این زیر دریایی توانایی شلیک موشک‌های کروز ضد کشتی را دارد، افزود: با اثبات توانایی ساخت زیردریایی‌های کلاس متوسط، امید است شاهد تداوم این پیشرفت‌ها باشیم. 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به وضعیت صنعت دریایی تا سال 57 و نبود محصول بومی تصریح کرد: تا آن زمان، تمامی صنایع دریایی، وابسته به غرب بود درحالی که امروز صنعت سازمان صنایع دفاعی پیشرفت‌های چشمگیری داشته است.

حاتمی تاکیدکرد: برای ملت‌های منطقه پیام داریم و پیام‌مان این است که منطقه بدون اتکاء به استکبار و با برخورداری از ظرفیت‌های لازم، امنیت خود را تامین می‌کند از این رو، استکبار باید سرنوشت کشورهای منطقه را به خود بسپارند و دست از دخالت‌ها بردارند.

وی، بهره‌گیری از استعدادهای غیردولتی را یکی دیگر از افتخارات دانست و ابراز داشت: این توفیقات در شرایط تحریم‌ها و با همکاری بیش از  پنج هزار واحد صنعتی خصوصی، 500 شرکت دانش‌بنیان و 100 دانشگاه محقق شده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اهتمام ویژه نظام مقدس به قدرت دریایی کشورمان در دهه‌های اخیر، از زیرساخت‌های علم و دانش و نیروهای انسانی متعهد، متخصص و کارآمد به عنوان سرمایه عظیم حوزه دریایی یاد کرد.

حاتمی در ادامه، بومی بودن و کم هزینه بودن دفاع با تکیه بر توان داخلی را مهم‌ترین ویژگی آن عنوان کرد و با اشاره به تولید بیش از 85 درصد نیازهای تسلیحاتی در داخل کشور گفت: است درحالی است که بودجه دفاعی ما بسیار پایین‌تر از کشورهای منطقه است.