دریا نیوزترابری 30 هزار مسافر دریایی در بنادر غرب هرمزگان طی تعطیلات دهه فجر

دریا نیوز: مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه از ترابری شماری بالغ بر 30 هزار نفر مسافر و جابجایی 7000هزار دستگاه خودرو در بنادر غرب استان هرمزگان طی تعطیلات دهه مبارک فجر امسال خبر داد

، 12:58   /   کد خبر: 33594   /   تعداد بازدید: 199


دریا نیوز: مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه از ترابری شماری بالغ بر 30 هزار نفر مسافر و جابجایی 7000هزار دستگاه خودرو در بنادر غرب استان هرمزگان طی تعطیلات دهه مبارک فجر امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "قاسم عسکری نسب" ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: ثبت رکوردهای جدید و بی سابقه در بخش حمل و نقل دریایی، ارتقاء ایمنی ترددها و کاهش چشمگیر سوانح دریایی در کنار اتفاقات خوشایند دیگری همچون کاهش زمان انتظار مسافران و خودروها در مبادی ورودی و خروجی از جمله موفقیت های قابل توجه کارنامه بنادر غرب هرمزگان در تعطیلات دهه مبارک فجر سال 97 بوده است.

وی ادامه داد: طی دوره زمانی 17 تا 22 بهمن ماه سال جاری، جابجایی بالغ بر 30 هزار و 609 نفر مسافر و 7 هزار و 160 دستگاه خودرو و 3 هزار و 500 نفر گردشگر از طریق بنادر چارک و آفتاب به مقصد جزیره کیش و بالعکس به انجام رسید و طی این مدت، 295 سفر دریایی و تردد شناورها نیز در این مسیرها ثبت شد.

عسکری نسب ساماندهی اسکله ها، افزایش ناوگان مسافری، برگزاری آموزش های دریایی و بازآموزی برای خدمه شناورها، بازرسی ایمنی شناورها، اجرای مانورهای جستجو و نجات محلی را از مهمترین اقدامات صورت گرفته در سفرهای دهه مبارک فجر برشمرد و گفت: حضور فعال و شبانه روزی کارکنان بنادر مسافری، نظارت مستقیم مدیریت و معاونین بر خدمات رسانی شناورها و تشکیل کمیته مدیریت بحران با توجه به شرایط بارندگی و طوفان دریایی از دیگر اقدامات انجام شده در همین راستا بوده است.

مدیر بنادر و دریانوردی لنگه از علاقه مندان به سفرهای دریایی خواست در تعطیلات پایان سال از بنادر مجاز، شناور مجاز و در زمان مجاز تردد، مسافرت ایمن دریایی را تجربه کنند و اظهار داشت: هموطنان می توانند پیش از حضور در این بنادر، با ارسال حرف انگلیسی w به شماره ۳۰۰۰۷۶۳۷۳۰۰۰ از شرایط جوی دریایی منطقه غرب هرمزگان آگاه شوند.

وی اضافه کرد: سامانه ۱۵۵۰ نیز جهت اعلام شرایط اضطراری به مرکز امداد و نجات دریایی استان هرمزگان یاری رسان هموطنان خواهد بود.

شایان ذکر است، بنادر غرب هرمزگان با دارا بودن پتانسیل های گردشگری و اقتصادی سهم مهمی در ارتقای وضعیت اقتصادی منطقه داشته و موقعیت جغرافیایی و ترابری دریایی و داشتن حداقل فاصله دریایی با کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله ویژگی های خاص این بنادر است.