دریا نیوزرئیس دفتر رییس جمهوری: فصلی جدید در اداره کشور و روابط خارجی بگشاییم

دریا نیوز: رئیس دفتر رییس جمهوری با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه امسال ، تاکید کرد: به طور یقین پس از حماسه عظیم مردمی، باید برای حل مشکلات، فصل جدیدی را در اداره کشور و روابط خارجی بگشاییم

، 12:59   /   کد خبر: 33592   /   تعداد بازدید: 2042


دریا نیوز: رئیس دفتر رییس جمهوری با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه امسال ، تاکید کرد: به طور یقین پس از حماسه عظیم مردمی، باید برای حل مشکلات، فصل جدیدی را در اداره کشور و روابط خارجی بگشاییم.

محمود واعظی در نشست با نمایندگان احزاب، تشکل ها و فعالان سیاسی استان هرمزگان اظهار داشت: رییس جمهوری در اولین نشست هیأت دولت پس از راهپیمایی عظیم 22 بهمن تأکید کرد که مسوولیت همه وزارتخانه ها از این پس در انجام وظایفشان سنگین تر شده است. وی افزود: مردم ایران اسلامی در روز 22 بهمن ماه، با وجود تلاش های بسیار دشمنان برای ایجاد یاس و نا امیدی در جامعه ، با زمان شناسی و شناخت موقعیت، پرشورتر از قبل به میدان آمدند و با کنار گذاشتن اختلاف سلیقه ها نشان دادند که در مقابل دشمن انسجام داشته و پشت سر رهبر معظم انقلاب اسلامی و در مسیر وحدت حرکت می کنند. رییس دفتر رییس جمهوری اظهار داشت: معتقدیم که باید جایگاه مردم را در عمل و تصمیم گیری ها بیش از پیش مورد توجه قرار دهیم تا بتوانیم از مشکلات عبور کنیم. واعظی تصریح کرد: امروز هیچ کس نمی تواند ادعا کند که بدون کمک مردم، می توانیم مشکلات کشور را حل کنیم و از همین رو باید میان همه بخش های اداره کشور همدلی بوجود آوریم تا بتوانیم از گردنه تحریمهای دشمن عبور کنیم. وی ادامه داد: ما هیچ گاه به استقبال تحریم نمی رویم، اما امروز که دشمنان تحریم را به ما تحمیل کرده اند باید به آنها ثابت کنیم که نه تنها با تحریم تسلیم نمی شویم، بلکه مقاوم تر نیز خواهیم شد. رییس دفتر رییس جمهوری در بخش دیگری از صحبت های خود بیان داشت: بیانیه مهم و راهبردی رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، حاوی خط مشی های اساسی و راهبردی برای هر سه قوه ،مردم و بویژه جوانان است که همگان و از جمله دولت به آن توجه ویژه دارند. واعظی با اشاره به شرایط منطقه و بی ثباتی بیشتر کشورها، گفت: امروز به واسطه رویکردهای آمریکا به مسایل بین المللی و همکاری های چند جانبه و روابط با کشورها، شرایط جامعه بین الملل برای بسیاری از کشورهای جهان با گذشته متفاوت است. رییس دفتر رییس جمهوری بیان داشت: امروز آمریکا سیاست پول و تجارت را در پیش گرفته و معتقد است همه چیز از جمله حقوق بشر را می توان با پول خریداری کرد. به گزارش ایرنا، پیش از سخنان واعظی، تعدادی از نمایندگان احزاب و تشکل های سیاسی استان هرمزگان دیدگاه ها، پیشنهاد و انتقادهای خود را در زمینه مهم ترین موضوع ها و مسایل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی استان بیان کردند. رییس جمهوری فردا یکشنبه از طریق فرودگاه بندرلنگه وارد هرمزگان می شود و در ورزشگاه تختی این شهرستان با مردم غرب هرمزگان دیدار مردمی دارد. با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی مرحله سوم پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس و ارتقای توسعه کمیت و کیفیت پالایش نفت بندرعباس به بهره برداری می رسد. شرکت در نشست شورای اداری هرمزگان در یکشنبه شب از دیگر برنامه های سفر رییس جمهوری به استان هرمزگان است. روز دوم سفر رییس جمهوری به هرمزگان نیز با بهره برداری از طرح های نیروی دریایی و به آب اندازی زیر دریایی آغاز می شود. همچنین بهره برداری از طرح های ویدئو کنفرانسی آب، جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی در روز دوشنبه با حضور رییس جمهوری انجام می شود.