دریا نیوزرئيس اتاق تعاون استان هرمزگان: بالاترين آمار ايجاد اشتغال مربوط به استان هرمزگان است

دریا نیوز: رئيس اتاق تعاون استان هرمزگان از فعاليت تعداد ٣هزار تعاونى ثبت شده فعال از مجموع ٦هزار تعانى ثبت شده خبرداد

، 11:51   /   کد خبر: 33591   /   تعداد بازدید: 2067


دریا نیوز: رئيس اتاق تعاون استان هرمزگان از فعاليت تعداد ٣هزار تعاونى ثبت شده فعال از مجموع ٦هزار تعانى ثبت شده خبرداد.

به گزارش ايسنا، منطقه خليج فارس، سالارى در نشست رئيس دفتر رياست جمهورى با بيان اين كه تعاونى هاى ثبت شده فعال استان براى تعداد ٦٠هزار نفر ايجاد اشتغال كرده اند، عنوان كرد: اين تعداد ايجاد اشتغال در هيچ استانى وجود ندارد.

وى با بيان اين كه در سفرهاى پيشين شما به استان هرمزگان ٩مورد مشكل عنوان شد كه با توجه و رسيدگىتان تعداد ٧مورد رفع شد.به اين جهت از توجه شما بسيار سپاسگذاريم.

سالارى با بيان اين كه يكى از دلايل اصلى بالا بودن آمار ايجاد اشتغال از طريق تعاونى در استان هرمزگان، وجود نعمت دريا در آن است، ادامه داد: ١٢اتحاديه استانى موجود در استان و ٤ اتحاديه شهرستانى در حال فعاليت هستند. هر ساله رتبه هاى اول تا سوم كشور در حوزه تعاونى را كسب مى كنيم، در جشنواره هاى ملى برگزار شده در سال هاى اخير همواره نام هرمزگان درخشيده است.

وى در خصوص مشكلات موجود اظهار كرد: تعاونى هايمان به دليل داشتن دفاتر و مجامع ساليانه به هسچ عنوان فرار مالياتى و فرار بيمه اى ندارند.

سالارى تصريح كرد: جالب است كه در اساسنامه اتاق تعاون، رديف بودجه اى برايمان تعريف نشده است.

رئيس اتاق تعاون استان هرمزگان با اشاره به اين كه با همكارى سازمان صنعت، معدن و تجارت ميزصادرات را در كشور قطر راه اندازى كرده ايم، بيان كرد: پيشنهادمان اين است كه يك مركز تجارى در قطر به ما اختصاص دهد، با توجه به اين كه دولت در اين كشور امكاناتى را دارد، اگر اين امكانات را در اختيار بخش خصوصى قرار دهد برگشت ارز و سود قابل توجهى را به دنبال خواهد داشت.

وى در پايان گفت: اگر براى ظرفيت هاى موجود كمك نشود راهى كه رفته ايم را نمى توانيم به انتها برسانيم.