دریا نیوزاز وضعیت گوشت‌های وارداتی در بندرشهید رجایی چه خبر؟

دریا نیوز: نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی خواستار برخورد دستگاه قضایی با سوءاستفاده کنندگان در خصوص و واردات گوشت قرمز به کشور شد

، 11:50   /   کد خبر: 33590   /   تعداد بازدید: 2005


دریا نیوز: نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی خواستار برخورد دستگاه قضایی با سوءاستفاده کنندگان در خصوص و واردات گوشت قرمز به کشور شد.

احمد مرادی در خصوص وضعیت موجودى كانتينرهاى يخچالى گوشت‌های وارداتی، افزود: این موضوع نیز باید هرچه زودتر روشن شود تا اینچنین مردم برای دسترسی به گوشت قرمز نیز با مشکل مواجه نشود.

وی با انتقاد از وجود رانت‌ها و سوءاستفاده در واردات صورت گرفته، خاطرنشان کرد: طبق آخرین صحبت‌های صورت گرفته واردکنندگان این کانتینرها در انتظار تصمیم‌گیری دولت برای ارائه و اجرای مصوبه‌ای در خصوص برخی معافیت‌ها و تعلق گیری آن به خودشان هستند درحالی‌که این روزها کشور با کمبود گوشت قرمز مواجه و قیمت آن سرسام‌آور روند صعودی دارد.

مرادی با اشاره به اینکه ورود دستگاه قضایی به این موضوع قابل‌تقدیر است، تصریح کرد: طبق آخرین صحبت‌ها نیز 619 کانتینر معادل 20 هزار و 121 تن گوشت قرمز در بندر شهید رجایی تا تاریخ 15 بهمن‌ماه در بندر شهید رجایی وجود داشت.

این نماینده مجلس با بیان اینکه از این تعداد 83 کانتینر معادل 2 هزار و 75 تن گوشت قرمز ترخیص شده است، اضافه کرد: 65 کانتینر شامل یک هزار و 625 تن در حال اجرای روند قانونی و اظهار به گمرک است و 93 کانتینر معادل 2 هزار و 325 تن متروکه شده و در اختیار سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی قرارگرفته است.

مرادی در گفت‌وگو با ایسنا،اضافه کرد: در حال حاضر 378 کانتینر معادل 9 هزار و 450 تن گوشت در بندر شهید رجایی موجود است که از این تعداد 273 کانتینر شامل 6 هزار و 825 تن مربوط به سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و 105 کانتینر شامل 2 هزار و 625 تن مربوط به افراد متفرقه است.

وی با بیان اینکه نیاز است سازمان دامپزشکی برای انجام آزمایش‌های لازم هرچه سریع‌تر اقدامات خود را انجام دهد، افزود: در شرایط فعلی دولت باید با اتخاذ تصمیمات سریع و مناسب هرچه سریع‌تر روند ترخیص این گوشت‌ها را صادر تا نیاز کشور تأمین شود.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه در چنین وضعیتی که روزبه‌روز قیمت گوشت قرمز روند فزونی به خود گرفته دولت باید با تدابیر ویژه و ضربتی سعی بر شکسته شدن این روند داشته باشد، اظهار کرد: امیدوارم دستگاه قضایی با برخورد جدی با متخلفین و مانع ایجاد رانت‌های اینچنینی بر کاهش مشکلات مردم بشتابد.