دریا نیوزاعزام نوروزی 2500 نفر از هرمزگان به عتبات عالیات

دریا نیوز: مدیرکل حج و زیارت هرمزگان گفت: پیش بینی می شود در ایام نوروز امسال 2 هزار و 500 نفر از این استان از طریق دفترهای مسافرتی زیارتی به سفر معنوی عتبات عالیات اعزام شوند

، 11:33   /   کد خبر: 33588   /   تعداد بازدید: 194


دریا نیوز: مدیرکل حج و زیارت هرمزگان گفت: پیش بینی می شود در ایام نوروز امسال 2 هزار و 500 نفر از این استان از طریق دفترهای مسافرتی زیارتی به سفر معنوی عتبات عالیات اعزام شوند.

علیرضا دهقانی در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: اعزام سفرهای زیارتی به عتبات عالیات در قالب 65 کاروان زمینی از مرز شلمچه به عراق از 24 اسفند 97 آغاز خواهد شد و تا هشتم فروردین 98 ادامه دارد. وی با اشاره به این که سفرهای زیارتی به عتبات عالیات 10 روزه است، اظهارداشت: زائران هفت روز در عراق (سه روز نجف، سه روز کربلا و یک روز در سامرا و کاظمین) اقامت می کنند و سه روز نیز در مسیر رفت و برگشت هستند. مدیرکل حج و زیارت هرمزگان اظهارداشت: از ابتدای سالجاری تاکنون، 9 هزار نفر به عتبات عالیات مشرف شدند که پیش بینی می شود تا پایان اسفند ماه به 11هزار نفر برسد. دهقانی گفت: کاروان های اعزامی به عتبات عالیات بیشتر زمینی بوده و تنها 2 کاروان هوایی در ماه های بهمن و اسفندماه امسال به عراق خواهیم داشت. وی گفت: با توجه به شرایط امنیتی در عراق و عواقب ناگوار و پیامدهای منفی، زائران برای سفر به عتبات عالیات باید در دفترهای خدماتی زیارتی نام نویسی و یا به سامانه عتبات عالیات به آدرس www.atabat.org.ir مراجعه کنند. این مسوول ادامه داد: چنانچه افرادی به صورت خودسرانه اقدام به راه اندازی کاروان های مسافرتی به عتبات عالیات کنند، با آنان برخورد قانونی می شود. در حال حاضر 16دفتر خدماتی زیارتی زیر نظر سازمان حج و زیارت در هرمزگان کار ثبت نام و اعزام زائران به عتبات عالیات را برعهده دارند.