دریا نیوزبخشدار هرمز: گردشگران در اماکن ایمن اسکان داده شدند

دریا نیوز: بخشدار هرمز با بیان اینکه با تدابیر اتخاذشده با نامساعد شدن وضعیت جوی در این جزیره تمامی گردشگران در اماکن ایمن اسکان داده شدند، نسبت به انتشار تصاویر نادرست از حضور گردشگران در این جزیره واکنش نشان داد

، 11:55   /   کد خبر: 33563   /   تعداد بازدید: 175


دریا نیوز: بخشدار هرمز با بیان اینکه با تدابیر اتخاذشده با نامساعد شدن وضعیت جوی در این جزیره تمامی گردشگران در اماکن ایمن اسکان داده شدند، نسبت به انتشار تصاویر نادرست از حضور گردشگران در این جزیره واکنش نشان داد.

سید مجدالدین حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، افزود: شرایط جوی آب و هوایی روز گذشته(23 بهمن) جزیره هرمز باعث شد ضمن تعطیلی اسکله باتشکیل ستاد مدیریت بحران، تعداد زیادی از مسافرین با هماهنگی‌های صورت گرفته در اماکن عمومی همچون ورزشگاه، مدارس و منازل اسکان داده شوند.

وی ادامه داد: شدت وزش باد و بارنگی و امواج به‌قدری زیاد بود که تعداد ۵۷ نفر از گردشگران در ساحل مفنغ که ساحلی بسیار زیبا و بکر و از مسیر دریایی تردد در آن صورت می‌گیرد و درگیر طوفان شده بودند با همکاری نیروهای پایگاه دریابانی هرمز و مدرسه غواصی کهکشان آزاد گردشگران از مسیر صعب‌العبور تپه‌ای، کوهستانی به بالای کوه و مسیر دسترسی شهری انتقال داده‌شده و نجات یافتند.

بخشدار هرمز همچنین در خصوص دست‌به‌دست شدن تصاویری در فضای مجازی مبنی بر جزیره هرمز آزاد یا در بند، خاطرنشان کرد: با توجه به‌شتاب توسعه صنعت گردشگری در جزیره هرمز برخی افراد در جهت کمرنگ کردن و ضربه زدن به این صنعت کسب‌وکار مردم این جزیره دست به شیطنت زده و تصاویری از دیگر کشورهای حاشیه خلیج‌فارس را به نام این جزیره منتشر کرده‌اند.

وی با بیان اینکه سواحل جزیره هرمز این نوع خاک و آلاچیق را ندارد و برای اینکه چهره شهر شهیدپرور هرمز را خدشه‌دار کنند اقدام به انتشار این‌گونه تصاویر و خطاهایی زده‌اند، تصریح کرد: با توجه به اینکه مردم شهیدپرور هرمز ازاین‌گونه مطالب نگران هستند و برای چندمین بار است که عده‌ای برای تخریب چهره روشن و شفاف جزیره هرمز دست به این اقدامات زده‌اند، لذا از دستگاه‌های قضایی و امنیتی خواستاریم هرچه زودتر با خاطیان برخورد و بانیان از مردم این جزیره عذرخواهی کنند.

حسینی عنوان کرد: با توجه به حضور نیروهای بسیجی و نیروی انتظامی در سطح جزیره هرمز هیچ مورد نارضایتی از حضور گردشگران و گردشگران وجود نداشته و پذیرای سیل جمعیت گردشگران هستیم.

بخشدار هرمز در خصوص کمبود ناوگان حمل‌ونقل جزیره گفت: تدابیری اندیشیده شده است که در چند روز آینده این مشکل نیز برطرف خواهد شد.