دریا نیوزکشف ۵۰۰ تن ماهی، از شناور‌های غیر مجاز در آب های جاسک

دریا نیوز: ماموران نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۵۳۲ تن ماهی از شناور‌های متخلف که به روش ترال صید می‌کردند، کشف کردند

، 11:44   /   کد خبر: 33556   /   تعداد بازدید: 143


دریا نیوز: ماموران نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۵۳۲ تن ماهی از شناور‌های متخلف که به روش ترال صید می‌کردند، کشف کردند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خلیج فارس، فرمانده پایگاه امامت نیروی دریایی سپاه جاسک گفت: این ماهی‌ها از ۵ کشتی خارجی و ۹ کشتی ایرانی کشف شد و این ۱۴ شناور توقیف شدند. سرهنگ تیمور پایداره افزود: این کشتی‌ها مجموعا ۵۳۲ تن انواع آبزیان را صید کرده بودند که از این مقدار ۳۲۰ تن ماهیان خوراکی و تجاری بود. وی گفت: پایگاه امامت سپاه دریایی جاسک باهدف حمایت از صید و صیادی در حوزه استحفاظی جاسک، طی دو مرحله این شناور‌های متخلف را شناسایی و توقیف کردند. همچنین رئیس دادگستری شهرستان جاسک گفت: سپاه شهرستان با توجه به وظیفه قانونی خود مبنی بر حفظ ذخایر دریا و آبزیان به توقیف کشتی‌های ترال ایرانی و خارجی مذکور مبادرت کرده است. علی مدرس افزود: امروز به صورت میدانی از این کشتی‌ها، ادوات صید و ماهی‌های صید شده بازدید کردیم و پرونده در حال رسیدگی قضایی است. هفته گذشته سردار عزیز جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران در سفر به جاسک در پاسخ به صیادان منطقه دستور نظارت و کمک به صیادان منطقه جاسک را صادر کرده بود و چند روز قبل سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پس از دیدار و نشست با صیادان شهرستان دستور برخورد جدی با کشتی‌های صیادی صنعتی متخلف که در محدوده غیر مجاز اقدام به صید می‌کنند را صادر کرد. کشتی‌های صنعتی اجازه صید به روش کف روبی فانوس ماهیان (نوعی ماهی غیر خوراکی) در محدوده خاصی را دارند، اما چند ماهی است که صیادان محلی از صید بی رویه ماهی‌های خوراکی توسط این شناور‌های صنعتی گلایه دارند.