دریا نیوزخدمات رسانی به بیش از ۸۰۰ مصدوم و بیمار توسط اورژانس هرمزگان

دریا نیوز: رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی هرمزگان از خدمات رسانی به ۸۹۸ مصدوم و بیمار، توسط اورژانس ۱۱۵ در تعطیلات اخیر خبر داد

، 11:42   /   کد خبر: 33555   /   تعداد بازدید: 224


دریا نیوز: رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی هرمزگان از خدمات رسانی به ۸۹۸ مصدوم و بیمار، توسط اورژانس ۱۱۵ در تعطیلات اخیر خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان  ، محمود حسین پور رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی  هرمزگان گفت:  به ۸۹۸ مصدوم و بیمار،طی ۸۵۷ ماموریت توسط اورژانس ۱۱۵، در تعطیلات اخیر خدمت رسانی شده که ۱۹ درصد بیشتر از میانگین ماموریت‌های روزانه بوده است.

وی افزود: در این مدت آمبولانس‌های جاده ای، در ساعات پیک از ساعت ۱۰ تا ۱۲ ظهر و عصر‌ها از ساعت ۱۷ تا ۲۱ شب در مبادی ورودی و خروجی شهر مستقر هستند.

 رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی هرمزگان گفت: ۵۰۱ مورد از ماموریت‌ها در حوزه شهری و ۳۵۶ مورد، در جاده‌های های خارج از شهر بوده است.

حسین پور افزود:۳۵ درصد از مصدومین مربوط به حوادث ترافیکی(۳۱۴مصدوم) و ۶۵ درصد مربوط به حوادث و بیماری‌ها بوده است.

وی گفت: ۵۴۵ نفر از مصدومین و بیماران توسط اورژانس ۱۱۵برای ادامه درمان، به بیمارستان‌های سطح استان منتقل شده اند، ۲۱۵ نفر خدمات سرپایی در محل فوریت دریافت نموده اند،طی مدت یاد شده ۱۶ فوتی در محل فوریت داشتیم و بقیه مصدومین نیز حاضر به همکاری با اورژانس ۱۱۵ نشده و رضایت شخصی داده اند.

حسین پور خاطر افزود:ر روز ۲۲ بهمن به منظور پوشش امدادی مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، ۲۵ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس با ۵۱نفر نیروی عملیاتی و بیش از ۱۰ نفر نیروی پشتیبانی، در محل راهپیمایی در کل استان حضور داشته و به راهپیمایان عزیز خدمات درمانی ارائه داده اند.

وی گفت:خوشبختانه به جز یک مورد شکم درد حاد، که توسط آمبولانس مستقر در محل، به بیمارستان منتقل شد،بقیه مراجعین به صورت سرپایی در محل درمان شده و مورد خاصی نداشته اند.