دریا نیوزمیزهای خدمت رابه محلات ببرید

دریا نیوز: جمعه گذشته به مناسبت ۱۲بهمن و آغاز دهه فجر تعدادی از دستگاه های اجرایی اقدام به برپایی میز خدمت در نمازجمعه بندرعباس کردند که اقدامی شایسته به شمار می رود و بهتر بود که در طول هفته در این زمینه اطلاع رسانی می شد تا شهروندان با اطلاع از برگزاری میز خدمت، مراجعه می کردند

، 14:59   /   کد خبر: 33547   /   تعداد بازدید: 117


 دریا نیوز: جمعه گذشته به مناسبت ۱۲بهمن و آغاز دهه فجر تعدادی از دستگاه های اجرایی اقدام به برپایی میز خدمت در نماز جمعه بندرعباس کردند که اقدامی شایسته به شمار می رود و بهتر بود که در طول هفته در این زمینه اطلاع رسانی می شد تا شهروندان با اطلاع از برگزاری میز خدمت، مراجعه می کردند. اما بنظر می رسد که نظیر چنین میز خدمتی بهتر است بصورت هفتگی در محلات مختلف هم برگزار شود و مدیران و مسئولان دستگاه های مختلف در یک روز از هفته در یکی از محلات بخصوص محلات حاشیه ای و بافت های فرسوده حضور داشته باشند و پاسخگوی پرسش ها و خواسته های ساکنان باشند که اگر این مهم محقق شود، برخی از مشکلات ساکنان و محلات برطرف می‌شود و با حضور مدیران دستگاه های مختلف در همان مکان تصمیم گیری می شود و مشکلات برطرف می شود.

در دو هفته اخیر سلسله گزارش هایی را از محله سنگ کن بندرعباس منتشر کردیم که مشکلاتی مشهود بود و پیگیری های چند ساله ساکنان بی اثر بود و دستگاه های مختلف، رفع این مشکلات را در گروه همراهی دستگاه اجرایی دیگر عنوان کرده اند و توپ انجام مسؤلیت را پاکسازی می کنند و در زمین یکدیگر شوت می زنند‌. عدم اجرای طرح فاضلاب در این محله یکی از گلایه های اهالی بود و شرکت آب و فاضلاب هم به معتمدان محله اعلام کرده بود که اجرای این طرح در گرو همراهی شهرداری بندرعباس است و این کش و قوس ها همچنان بی نتیجه مانده است. از طرفی چندین خانواده بدون انشعاب برق در این محله زندگی می کنند و اداره برق هم به آنها اعلام کرده است که بایستی هزینه نصب تیرهای برق و انشعاب را پرداخت کنند که آنها به دلیل عدم تمکن مالی، هنوز برق دار نشده اند؛ هرچند که مشخص نیست چرا اداره برق می خواهد هزینه نصب تیربرق و ... را از آنها علاوه بر هزینه انشعاب دریافت نماید که اگر میز خدمتی در این محله که خواسته مورد تاکید اهالی هم می باشد، برگزار شود، بطور حتم سازمان های حمایتی و اداره برق و فرمانداری و... تصمیمی خواهند گرفت که مشکلات این خانواده ها نیز برطرف شود. همچنین خانواده های ساکن حاشیه خور در این محله هم مجبورند از روی پل دست ساخته چوبی از روی خوری که سنگ بست نشده است، عبور کنند که شرایط نامناسبی دارد و احتمال سقوط عابران و بخصوص کودکان از روی پل وجود دارد که تاکنون کودکی هم جان خود را از دست داده است. اگر راه و شهرسازی و شهرداری،استانداری و... حضور داشته باشند، بالاخره موضوع قرار گرفتن یا نگرفتن در حریم شهر این محله مورد بررسی قرار می گیرد و تصمیمات لازمه اتخاذ می گردد.

اگرز خدمتی در چنین محلاتی برگزار شود، آنگاه مسؤلان از نزدیک وضعیت موجود را شاهد خواهند بود و تصمیم مناسبی اتخاذ خواهد شد. در صورت تحقق این مهم، آنگاه ساکنان نمی گویند که مسؤلان به این محله نمی آیند و شورای شهر هم فقط در زمان تبلیغات به محله می‌آیند و وعده می دهند و پس از رای گیری و کسب کرسی قدرت شورا، وعده ها به فراموشی سپرده می شوند و کسی از آنها سراغی نمی گیرد.

نظیر چنین مشکلاتی در محلات حاشیه ای دیده می شود و دلیل لاینحل ماندن این مشکلات هم این است که ارتباط مناسبی بین مردم و مسئولان وجود ندارد و با برگزاری بازدیدها و میزهای خدمت درمحلات، بطور حتم ارتباط مردم و مسئولان مستحکم تر خواهد شد و سدها برداشته می شود و بطور حتم مشکلات زودتر برطرف می شود. موضوعی که کمتر به آن توجه شده و همچنان مورد غفلت واقع شده است.

امید می رود استاندار هرمزگان که همواره بر ارتباط بین مردم و مسئولان تاکید دارند، برای تحقق برپایی میز خدمت در محلات و روستاها توجه ویژه ای داشته باشند تا خلأ های موجود در این بخش برطرف شده و زمینه رفع مشکلات نیز فراهم گردد.

علی زارعی/دریا