دریا نیوزطعم شیرین انقلاب

دریا نیوز: افتتاح پروژه های دهه مبارک فجر در استان هرمزگان همزمان با سراسر کشور آغاز شده است تا نوید بخش خدمات نظام و دولت به مردم باشد که در هرمزگان آن طور که استاندار اعلام کرد در این ایام هزار و یک پروژه مورد بهره برداری قرار می گیرد

، 14:56   /   کد خبر: 33545   /   تعداد بازدید: 120


طعم شیرین انقلاب

دریا نیوز: افتتاح پروژه های دهه مبارک فجر در استان هرمزگان همزمان با سراسر کشور آغاز شده است تا نوید بخش خدمات نظام و دولت به مردم باشد که در هرمزگان آنطور که استاندار اعلام کرد در این ایام هزار ویک پروژه مورد بهره برداری قرار می گیرد.

در واقع اگر بخواهیم خدمات چهار دهه اخیر را مقایسه ای داشته باشیم، بایستی گفت این خدمات غیرقابل مقایسه با خدمات قبل از انقلاب است؛ اگرچه همچنان نیاز است که میزان خدمات در مناطق محرومی مانند هرمزگان افزایش یابد و مدیران در راستای اهداف انقلاب گام بردارند. برق رسانی و آبرسانی تا مناطق دور دست انجام شده است و بحمدا... به برکت انقلاب، روستاها هم از بسیاری از خدمات بهره مند شده اند. مدرسه سازی در تمام مناطق صورت گرفت. بیشتر جاده ها حتی در روستاها آسفالت شدند و خدمات بهداشتی ارتقا یافت. مردم کشور در واقع از خدمات نظام رضایت دارند و اگر در برخی مناطق همچنان محرومیت های دیده می شود، بنظر می رسد با تدبیر مدیران و دستگاه های اجرایی می توان به این محرومیت ها پایان داد و به قول معروف فقط نباید نیمه خالی لیوان را مشاهده کرد. در حال حاضر در تمامی مناطق کشور مراکز آموزش عالی دایر شده است و فرزندان این مرز و بوم می توانند تحصیل کنند و تحصیلات عالیه داشته باشند و از آن طرف البته بایستی شرایط اشتغال هم برای شان فراهم شود و حمایت های لازم نیز صورت گیرد تا جوانان بتوانند که هموطنان شان خدمات رسانی بیشتری داشته باشند.

در استان هرمزگان نیز هر ساله در ایام مختلف مانند دهه فجر و هفته دولت، ده ها پروژه به بهره برداری می رسد و سال به سال میزان خدمات افزایش می یابد، اگرچه بنظر می رسد میزان خدمات به استانی مانند هرمزگان که از گذشته های بسیار دور در فقر و محرومیت شدید بسر می برد بایستی افزایش بیشتری یابد و ارائه خدمات بصورت لاک پشتی به استان محرومی مانند هرمزگان گره گشا نیست و این خدمات بایستی بصورت موشکی و بسیار سریع و با حجم گسترده باشد تا به حد ایده آل برسد. البته از آن طرف می بینیم در بخش سرمایه گذاری دریایی و صنعتی در استان اقدامات مناسبی صورت گرفته است و این استان لقب قطب اقتصاد کشور را دارد و در رأس استان های درآمدزای کشور قرار دارد. استانی که هر ساله بیش از درآمد مصوب را به خزانه واریز می کند و به دلیل همین حسن سابقه، هرساله نیز درآمد مصوبش افزایش می یابد و امسال ۲۴۰۰میلیارد تومان مصوبش را برای سال آینده به ۲۸۰۰میلیارد تومان افزایش داده اند. البته در حق استان کم مهری هایی هم توسط دولت صورت می گیرد و دولت قانون برگشت مازاد ۵۰درصد مازاد درآمد را نسبت به هرمزگان اجرا نمی کند که اگر دولت این قانون را اجرا و سهم استان را برمی گرداند، بطور حتم گام بلندی در محرومیت زدایی از استان برداشته می شد.

مردم هرمزگان که همواره مرزدار و مرزبان کشور هستند و مدافع نظام و انقلاب می باشند هم بایستی بیش از این از خدمات نظام بهره مند شوند و دولت نسبت به این استان توجه ویژه ای داشته باشد تا محرومیت هایی که در برخی بخش ها همچنان وجود دارد، پایان یابد و بالاخره روزی رسید که واژه محرومیت از تمام بخش های هرمزگان رخت بر بندد و مردم به آنچه که حق شان می باشد، برسند. مردم باید طعم شیرین انقلاب را در تمامی حوزه ها بچشند.

علی زارعی/دریا