دریا نیوزچهل محله و روستاگردی در بهارچهلم

دریانیوز:مردم محلات حاشیه ای و روستاها یکی از گلایه های مشترک شأن این است که مسئولان به این مناطق سرکشی نمی کنند و مشکلات شان را نمی شنوند ونمی بینند و همین موضوع هم باعث شده است که همچنان با مشکلاتی دست و پنجه نرم کنند که وجود این شرایط شاید برای خیلی ها غیرقابل باور باشد‌.

، 09:24   /   کد خبر: 33544   /   تعداد بازدید: 133


 دریانیوز:مردم محلات حاشیه ای و روستاها یکی از گلایه های مشترک شأن این است که مسئولان به این مناطق سرکشی نمی کنند و مشکلات شان را نمی شنوند ونمی بینند و همین موضوع هم باعث شده است که همچنان با مشکلاتی دست و پنجه نرم کنند که وجود این شرایط شاید برای خیلی ها غیرقابل باور باشد‌. هنگامیکه گفته می شود در محله ای در مرکز استان و پایتخت کشور، مردمانی زندگی می کنند که مجبورند برای گذر از روی خور فاضلاب وسط محله و برای ترددهای ضروری شان از روی پل چوبی دست ساخته خودشان استفاده کنند که عرض کمتر از نیم متر دارد و تاکنون یک کودک هم افتاده و جانش را از دست داده است و هیچکس مشکلات شان را ندیده است. شاید برای خیلی ها غیرقابل باور باشد که در بندرعباس، همچنان کوچه هایی وجود دارد که خاکی هستند و بدتر اینکه محله ای است در شهر بندرعباس که در نقشه شهر قرار ندارد و جزو شهر محسوب نمی شود و به همین دلیل از خدمات مناسبی برخوردار نبوده و فقط در ایام انتخابات شورای شهر به آنها گفته می شود به کاندیداهای شورای شهر رای دهید که ساکنان هم مانده اند که بالاخره محله شأن را جزو شهر محسوب کرده اند یا روستا؟

در روستاهای هرمزگان و بخصوص مناطق دوردست روستاهایی هستند که مدرسه در تمام مقاطع ندارند و به همین دلیل و مشکلات مالی دانش‌آموزانی از تحصیل بازمانده اند.دانش آموزانی هستند که مجبورند به شهر بروند و تحصیل کنند و سرویس رفت و آمد شان هم موتورسیکلت و نیسان است و گاهی هم جان شان را از دست داده اند. مدارسی در استان هستند که از کولر و بخاری در گرما و سرما محرومند. دانش آموزانی که در کپر، کانکس و مدارس فرسوده به سختی درس می خوانند. روستاهای بسیاری وجود دارند که همچنان جاده های خاکی صعب العبوری دارند که تردد در آنها به سختی صورت می گیرد و بیمارانی در همین جاده ها به مراکز درمانی نرسیده و جان داده اند. روستاها و مناطقی هستند که مردمانش در فقر و نداری زندگی می کنند و نان خالی بر سر سفره شان قرارمی گیرد.روستاییان از عدم حمایت ها از کشاورزی و...گلایه دارند و... .

این موضوعات نشان می دهد که مسئولان تاکنون از محلات و روستاها غفلت کرده اند و همین غفلت ها باعث شده است که هرمزگان علی رغم قرارگرفتن در صدر استان های درآمدزای کشور، اما هنوز جزو سه استانی است که در فقر مطلق بسر می برد که به هیچ وجه قابل توجیه نیست. اگر که مسئولان ارتباط شان با مردم قطع نبود و به میان مردم در محلات و روستاها رفته بودند که وضعیت اینگونه نبود و پیشنهاد می شود در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، مسئولان استان برنامه ریزی کنند که تا پایان سال در هر شهرستان از ۴۰محله و روستا بازدیدهای میدانی داشته باشند و با ساکنان به گفتگو بنشینند و درخواست ها و مشکلات شان را ببینند وبشنوند وبرای برون رفت ازاین مشکلات برنامه ریزی عملیاتی داشته باشند تا همگان طعم شیرین خدمات نظام را بچشند و سدهای ارتباطی بین مردم و مسئولان فرو ریزد و ارتباط تنگاتنگی ایجاد شود و فرمایشات معمار کبیر انقلاب حضرت امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری در رسیدگی به محرومان در استان محروم هرمزگان محقق گردد.