دریا نیوزسفرهای پرحاشیه برای خبرنگاران

دریا نیوز: پس از آنکه اواخر دو هفته قبل تعدادی از خبرنگاران به منطقه کوهشاه احمدی برای انعکاس سخنرانی اسحق جهانگیری معاون اول رییس جمهور نرسیدند

، 10:34   /   کد خبر: 33510   /   تعداد بازدید: 143


دریا نیوز: پس از آنکه اواخر دو هفته قبل تعدادی از خبرنگاران به منطقه کوهشاه احمدی برای انعکاس سخنرانی اسحق جهانگیری معاون اول رییس جمهور نرسیدند و اجازه ورود به جلسه شورای اداری را هم نگرفتند؛ در اواخر هفته گذشته و همزمان با سفر رئیس مجلس شورای اسلامی، باز هم بی نظمی در برنامه ریزی برای حضور خبرنگاران جهت پوشش رسانه ای برنامه های علی لاریجانی مشهود و اوج بی حرمتی به خبرنگاران و رسانه ها را در زمان کلنگ زنی سه پروژه در بندر خمیر، خبرنگاران شاهد بودند که با لحنی نامناسب با خبرنگاران برخورد شد که موجب رنجش اصحاب رسانه شده و این نوع برخورد بصورت گسترده در همان ساعات اولیه در فضای مجازی بازتاب داشت.

متأسفانه بیشتر این سفرها نه برای مردم استان و نه برای خبرنگاران خروجی مناسبی ندارد و این برنامه ها را می توان با حضور مسئولان استانی نیز برگزار نمود. از طرفی دیگر بهتر است توجیهات لازم جهت برخورد با خبرنگاران به بخش های مختلف صورت بگیرد و مسئولان ارشد از جمله رئیس مجلس این موضوع را هم متذکر شوند تا شان و جایگاه خبرنگاران حفظ شود. این آقایان و مسؤلان استانی هم بایستی بدانند آنها به حضور خبرنگاران نیاز دارند، نه خبرنگاران و رسانه ها به حضور آنها و به همین دلیل بایستی در برنامه ریزی ها و نوع برخوردها، به این موضوع توجه لازم را داشته باشند تا اینکه به روزی نرسد که رسانه ها از انعکاس چنین برنامه هایی خودداری نمایند. سوالی دیگر که پیش می آید این است که این آقایان که با خبرنگاران به عنوان نمایندگان افکار عمومی اینگونه رفتار و برخورد می کنند، با مردم چه برخوردی خواهند داشت؟ پس یا باید از خبرنگاران برای پوشش رسانه ای برنامه ها دعوت نکنند و یا اینکه جایگاه خبرنگاران را پاس بدارند.

اما در سفر رئیس مجلس که پس از کلنگ زنی، مراسم سخنرانی فرماندار، امامان جمعه شیعه و اهل سنت، نماینده مجلس و رئیس مجلس برگزار شد و فرماندار هم مجری برنامه بود، متاسفانه از این فرصت برای بیان مشکلات،معضلات، درخواست ها و انتظارات از دولت و مجلس توسط سخنرانان استفاده نشد؛ درحالیکه این زمان فرصت مناسبی برای بیان دغدغه و مشکلات بود و با نهایت تاسف این شیوه را همواره شاهد هستیم که مسؤلان اجرایی استان در زمان حضور پایتخت نشینان در استان، تلاش می کنند وضعیت را در بخش های مختلف، بسیار خوب نشان دهند و از مشکلات کمتر بگویند که نتیجه اش این شده است که بر اساس اعلام مرکز پژوهش های مجلس، هرمزگان درصدر استان هایی قرار گیرد که در فقر مطلق بسر می برد که مردمانش همواره با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند.

مطلب دیگر اینکه رئیس مجلس گفت که من پروژه ها را بدلیل بدقولی مسئولان در زمان اعلام شده جهت اجرا و تکمیل، کلنگ زنی نمی کنم که حالا می خواهم پروژه های خمیر در زمان مقرر تکمیل شود. البته این معضل همواره وجود داشته است و بایستی نظارت ها بر اجرای پروژه ها افزایش یابد تا در زمان اعلام شده به بهره برداری برسند و باعث بی اعتمادی به وعده های دولتمردان نشود.

علی زارعی/دریا