دریا نیوزنماینده ولی فقیه در هرمزگان: بانکداری قرض‌الحسنه نیاز مبرم جامعه است

دریا نیوز: به مناسبت سالروز تاسیس بانک قرض‌الحسنه مهرایران، کرامت‌اله مصطفی‌پور مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهرایران استان هرمزگان به همراه جمعی از همکاران با آیت‌اله نعیم‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس دیدار و گفتگو کردند.

، 13:40   /   کد خبر: 33493   /   تعداد بازدید: 1947


دریا نیوز: به مناسبت سالروز تاسیس بانک قرض‌الحسنه مهرایران، کرامت‌اله مصطفی‌پور مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهرایران استان هرمزگان به همراه جمعی از همکاران با آیت‌اله نعیم‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرنگار روزنامه دریا؛ در این دیدار نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: بانکی که تنها به منظور قرض‌الحسنه تاسیس شده‌است باید بیشتر دیده شود زیرا این نوع بانکداری نیاز مبرم مردم می‌باشد.

آیت‌اله غلامعلی نعیم‌آبادی افزود: بانک قرض‌الحسنه مهرایران در حال انجام یک کار شرعی برای مردم است پس باید این بانک به یک بانک پیشرو در کشور تبدیل شود زیرا مردم از این نوع بانکداری قطعا استقبال می‌کنند.

آیت‌اله نعیم‌آبادی تصریح‌کرد: بانک قرض‌الحسنه مهرایران با فلسفه قرض‌الحسنه تاسیس و بنیان‌گذاری شده‌است و قرضی که شما می‌دهید از کمک بلاعوض کردن ثواب بیشتری داشته و افضل است.

وی اظهارداشت: وقتی به یک شخص کمک بلاعوض می‌شود اگر نتواند خود را کنترل نماید تنبل شده و کمکی به او می‌شود بلای جان او می‌گردد به همین دلیل کار شما که قرض دادن است بهتر است.

امام جمعه بندرعباس خاطرنشان‌کرد: شخصی که کمک بلاعوض دریافت می‌کند قطعا به آن اکتفا کرده و به سراغ کار نمی‌رود و این تبدیل به یک آفت برای زندگی او می‌شود و نتیجه مطلوبی برای جامعه اسلامی ما ندارد.

وی ادامه داد: انسان زمانی به سمت قرض گرفتن می‌رود که نیاز داشته‌باشد و عمدتا برای حب مشکل خود به سمت قرض گرفتن می‌رود و در قرض دادن هم مشکل‌گشایی وجود دارد زیرا مشکل شخصی حل شده و بازدهی خوبی خواهد داشت.

آیت‌اله نعیم‌آبادی عنوان‌کرد: قرض دادن افضل است نسبت به کمک بلاعوض کردن زیرا قرض دادن خون تازه‌ای را در جامعه تزریق کرده و به جامعه رمق می‌دهد اما کمک بلاعوض رمق جامعه را می‌گیرد.

وی اظهارداشت: بسیاری از بانک‌های کشور وام‌هایی با سود بالا می‌دهند که این موضوع باعث می‌شود فشار زیادی به مردم وارد شود اما کاری که شما انجام می‌دهید قرض دادن است که نیاز جامعه امروز ما نیز همین می‌باشد.

آیت‌اله نعیم‌آبادی اضافه‌کرد: کار شما معلوم و مشخص است و مردم با قرض گرفتن امیدی دارند که بالاخره قرض آنها تمام می‌شود اما دریافت وام‌هایی با سودهای بالا تیشه به ریشه مردم می‌زند.

در این دیدار مدیرشعب بانک قرض‌الحسنه مهرایران استان هرمزگان گفت: بانک قرض‌الحسنه مهرایران در سال 86 با سرمایه اولیه ده بانک کشور و با هدف توسعه و ترویج سنت زیبای قرض‌الحسنه وارد عرصه بانکداری کشور ‌شده‌است.

کرامت‌اله مصطفی‌پور خاطرنشان‌کرد: هم‌اکنون این بانک با 540شعبه و سه هزار کارمند در کشور فعالیت دارد که در استان هرمزگان نیز بانک قرض‌الحسنه مهرایران دارای 17شعبه و هشتاد کارمند بوده و در حال ارائه خدمات قرض‌الحسنه به مردم می‌باشد.

مصطفی‌پور ادامه‌داد: بانک قرض‌الحسنه مهرایران تاکنون 2هزار و 800میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه به مشتریان خود پرداخت کرده‌است که بیشترین مصارف آن در زمینه ازدواج، درمان، اشتغال‌های خرد و ... بوده‌است.

وی عنوان‌کرد: تسهیلاتی که در بانک قرض‌الحسنه مهرایران پرداخت می‌شود کارمزدی بین صفر تا چهار درصد دارند و هیچ تسهیلاتی در این بانک با کارمزد بالاتر از چهار درصد پرداخت نمی‌شود

مصطفی‌پور اظهارداشت: سقف تسهیلات ما تا 200میلیون ریال می‌باشد اما در برخی طرح‌ها این مبلغ تا 400میلیون ریال نیز قابل پرداخت است.

وی یادآور شد: در بانک قرض‌الحسنه مهرایران اگر درآمد بانک از محل کارمزدها بیشتر از هزینه‌های بانک شود، بانک این کارمزد را در سال بعد کاهش می‌دهد و ما بر این عقیده هستیم که باید میزان درآمد بانک به اندازه هزینه‌های آن باشد و بیشتر از آن نباشد.

مدیرشعب بانک قرض‌الحسنه مهرایران استان هرمزگان در پایان گفت: بانک قرض‌الحسنه مهرایران در استان سال گذشته توانست 86درصد پیشرفت کاری نسبت به کارکرد سال‌های قبل از آن داشته باشد که این امر نشان از استقبال و مردم از سنت قرض‌الحسنه می‌باشد.