دریا نیوزهرمزگان تشنه روحیه بسیجی

دریا نیوز: آنچه که باعث شد کشور پس از دوران جنگ به سمت سازندگی پیش برود، روحیه بسیجی بود که پس از دفاع مقدس همچنان وجود داشت و با گذشت سال ها، این روحیه ها کم رنگ تر شد و سازندگی ها نیز کمتر شد

، 11:03   /   کد خبر: 33485   /   تعداد بازدید: 126


 دریا نیوز: آنچه که باعث شد کشور پس از دوران جنگ به سمت سازندگی پیش برود، روحیه بسیجی بود که پس از دفاع مقدس همچنان وجود داشت و با گذشت سال ها، این روحیه ها کم رنگ تر شد و سازندگی ها نیز کمتر شد.

امروز مشکلات کشور را جز با روحیه بسیجی در تمام عرصه ها و دوری از منیت و خود خواهی نمی توان برطرف نمود. آنچه که باعث بروز فسادها و محرومیت ها شده است فقط خودخواهی افرادی بوده که مسئولیت و توانایی برای رفع مشکلات داشته اند و نکرده اند و فقط به فکر منافع خود بوده اند که هنوز روستاهای بدون آب و جاده و... داریم و محلاتی در مرکز استان که در فقر و محرومیت غرق شده اند. امروز نیاز است که بسیجی وار در عرصه های مختلف حضور مدیران را شاهد باشیم و از بازی های جناحی و سیاسی و طیفی خودداری کنیم و به فکر ساختن کشور و استان و شهرمان باشیم. آنچه که در حال حاضر شاهد هستیم و گاهی دلمان می گیرد از برخی بداخلاقی ها و کج روی ها و اعمال سلیقه ها که این وضعیت باعث بروز مشکلات فراوانی برای اقشار مختلف جامعه شده است. این نامدیریتی و بی تدبیری ها باعث شده است که در قطب اقتصاد کشور محرومیت موج بزند که این اقتصاد و محرومیت در تناقض با یکدیگر هستند. در قطب اقتصاد کشور همچنان دانش آموزانی بخاطر فقر و محرومیت و نبود امکانات مجبورندکه ترک تحصیل کنند و تعداد زیادی در مدارس غیرایمن و کلاس های بدون تجهیزات مناسب درس بخوانند. جاده هایی دارد که عنوان ترانزیتی را یدک می کشند و برخی از آنها ایمنی لازم را ندارند و حتی از آسفالت مناسب محروم هستند. محلاتی دارد که از امکانات تفریحی، ورزشی، فرهنگی و... مناسب بی بهره هستند. دریای آن منبع ورود فاضلاب شده است و از آن طرف آبزیانی گرانتر از سایر مناطق دارد. روستاهایی دارد که از آب غیربهداشتی استفاده می کنند و کمبود مراکز بهداشتی درمانی باعث شده است که گاهی بیماران جان شان را هم از دست بدهند. فقر و محرومیت ها در شاهرگ اقتصاد کشور وجود دارد و آثار دفاع مقدس را تقویت نکرده اند. موزه و یادمان دفاع مقدس در این استانی که در دفاع هوایی، زمینی و دریایی نقش بسزایی داشته و دارد احداث نشده است و شاید نمی خواهند باشد تا با دیدن آثار دفاع مقدس روحیه بسیجی در مردمان این خطه و مسئولانش تقویت نشود و استان را نسازند. چرا باید هرمزگان با این جایگاه اقتصادی، اما در فقر در حوزه های مختلف بسر ببرد؟ چرا نباید مدیرانی با روحیه بسیجی بر مسند باشند تا خدمتگزاری کنند؟ در یک کلام باید گفت هرمزگان تشنه روحیه ایثارگری و بسیجی است تا ساخته و عمران و آباد شود.

علی زارعی/دریا