دریا نیوزگام بلند علوم پزشکی برای اطلاع رسانی

 دریا نیوز: یکی از اقدامات زیبای زیبا و اثرگذار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در راستای آشنایی بیشتر خبرنگاران و اصحاب رسانه با حوزه بهداشت و درمان و طرح ها، پروژه ها و برنامه های این حوزه، برگزاری تورهای خبری برای بازدید از طرح ها و پروژه های درحال اجرا و اجراشده بخش سلامت در مناطق مختلف استان می باشد

، 13:39   /   کد خبر: 33481   /   تعداد بازدید: 130


 دریا نیوز: یکی از اقدامات زیبای زیبا و اثرگذار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در راستای آشنایی بیشتر خبرنگاران و اصحاب رسانه با حوزه بهداشت و درمان و طرح ها، پروژه ها و برنامه های این حوزه، برگزاری تورهای خبری برای بازدید از طرح ها و پروژه های درحال اجرا و اجراشده بخش سلامت در مناطق مختلف استان می باشد که روز سه شنبه این طرح با بازدید خبرنگاران از پروژه های دانشگاه علوم پزشکی در بندرعباس آغاز شد و هفته آینده از پروژه های شهرستان میناب بازدید صورت می گیرد و در هفته های بعدی هم اصحاب رسانه از طرح های سایر شهرستان های استان بازدید خواهند نمود.

این اقدام ازجهات مختلف قابل توجه می باشد. اول اینکه با این بازدید ها فرصتی برای آشنایی بیشتر با حوزه بهداشت و درمان و توانمندی ها، پتانسیل ها و کمبودها فراهم می باشند و رسانه ها می توانند همراه وهمیار سیستم بهداشت ودرمان استان باشند و اقدامات صورت گرفته را اطلاع رسانی کنند و برای رفع کمبودها هم از مسئولان کشوری بخواهند که یاریگر سیستم بهداشت ودرمان استان باشند. باتوجه به کمبودهای موجود علی رغم اقدامات صورت گرفته؛ اما نیاز است که دولت و صنایع استان و همچنین خیرین یاریگر سیستم بهداشت و درمان باشند که در این بخش نیاز است که رسانه ها موارد موردنیاز را اطلاع رسانی نمایند.

در بازدید روز سه شنبه برخی از پروژه ها را مشاهده کردیم که قابل تامل بود. به عنوان مثال بیمارستانی که در ابتدای بلوارامام حسین(ع) در اواخر دهه 80کلنگ زنی شده بود وهمچنان در مراحل ابتدایی قرار داشت و در حال حاضر20درصد پیشرفت فیزیکی دارد که اگر این بیمارستان 530تختخوابی با اعتبار240میلیارد تومان در موعد مقرر احداث شود؛می تواند بخش بزرگی از کمبودهای درمانی استان را برطرف نماید و حتی شرایط توریسم درمانی را فراهم نماید و امیدواریم این پروژه به سرانجام برسد تا اینکه با احداث این بیمارستان و بیمارستان 264تختخوابی که پالایشگاه نفت ستاره قرار است تا اواخر سال آینده در محوطه بیمارستان شهید محمدی احداث نماید؛ کمبود تخت های بیمارستانی تا حد زیادی برطرف گردد. البته نیاز است از بخش خصوصی هم حمایت شود تا در کنار بخش دولتی اقدام به احداث بیمارستان های تخصصی در استان داشته باشند تا این مشکل برطرف شود. البته نیاز است که در خصوص مراکز بهداشتی ودرمانی موجود هم اطلاع رسانی بیشتری صورت پذیرد. در این بازدید رسانه ای متوجه ارائه خدمات در مرکز ناباروی در بندرعباس شدیم که افراد بسیاری از وجود آن اطلاع ندارند که بطور قطع این بازدیدها در اطلاع رسانی ها اثرگذار است و این شیوه می تواند به عنوان الگویی برای سایر دستگاه های اجرایی جهت آشنایی بیشتر رسانه ها با حوزه تحت مدیرت شان و اطلاع رسانی قرار گیرد.

علی زارعی/دریا