دریا نیوزنماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هرمزگان؛ تنها استانی که نتوانسته فاضلاب را مهار کند

دریا نیوز: نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: هرمزگان؛ تنها استانی است که نتوانسته فاضلاب را مهار کند، شهرداری باید از ورود فاضلاب به دریا جلوگیری و از آن برای آبیاری فضای سبز استفاده می‌کرد

، 08:47   /   کد خبر: 33473   /   تعداد بازدید: 2006


دریا نیوز: نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: هرمزگان؛ تنها استانی است که نتوانسته فاضلاب را مهار کند، شهرداری باید از ورود فاضلاب به دریا جلوگیری و از آن برای آبیاری فضای سبز استفاده می‌کرد.

به گزارش خبرنگار دریا،  احمد مرادی در کنفرانس مطبوعاتی با اصحاب رسانه با اشاره به ارزیابی عملکرد یک ساله فریدون همتی به عنوان استاندار هرمزگان اظهارداشت: هر مدیری هنگام ورود به استان باید سه شاخصه صداقت، آشنا به کار و توانایی و اقتدار در اجرای برنامه‌های دولت را دارا باشد که استاندار هرمزگان از این حیث مستثنی نیست.

وی در ادامه با اشاره به کارنامه مثبت استاندار هرمزگان در پیگیری امور اجرایی افزود: اگرچه وی در مدت زمان حضور در استان، صداقت خود را در عمل نشان داده است و عملکرد وی را مثبت می‌دانم اما این بدان معنا نیست که باب انتقاد و ایرادات بسته است.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، بندرخمیر، حاجی آباد و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی به حضور خود در روستاها و بررسی مشکلات روستائیان اشاره و تصریح‌کرد: به شوراها و دهیاری‌ها تاکید شده که قدرت و جسارت پیدا کنند تا در جهت استیفای حقوق مردم گام بردارند و حضورم در روستاها تنها به دلیل تسریع در انجام امور است.

مرادی به آخرین وضعیت پرونده آلومینیوم المهدی اشاره داشت و با بیان این‌که اصل واگذاری آلومینیوم المهدی نیز در دست بررسی دوباره است، ابرازداشت: در این خصوص، به عنوان یک مخالف جدی فساد و رانت، تا حد امکان پای کار ایستاده‌ام، همچنین از اخراج ۶۰۰ نفر از کارکنان آلومینیوم المهدی جلوگیری و بسیاری از مطالبات دولت احیاء شد.

وی، نرخ تک رقمی 8.4 درصدی بیکاری در استان هرمزگان را یک توهم خواند و اذعان داشت: ارائه دهندگان آمارهای تک رقمی نرخ بیکاری در استان در عالم خواب بسر می‌برند، چراکه نرخ بیکاری در استان بالای 26 درصد است و 300 هزار جوان تحصیل‌کرده بیکار در هرمزگان بیانگر این واقعیت است.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد، ابوموسی و بندرخمیر همچنین درباره احتمال جابجایی استاندار هرمزگان اظهار داشت: در مقطعی حتی معاون اول رییس جمهوری از همتی به عنوان گزینه استانداری تهران نام می برد اما به نظر می رسد این مباحث تمام شده باشد و اگر اتفاق خاصی نیفتد استاندار فعلی در استان مانده و به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

مرادی در بخشی از سخنان خود با اشاره به برخی نابسامانی ها در بازار هرمزگان و مشکلاتی که در تامین مایحتاج مردم وجود دارد اظهار داشت: دلیل گرانی مرغ و ماهی در استان خروج این اقلام از استان اعلام شده اما حل نشدن مشکلات بازار را ناشی از سوء مدیریت می دانم.

وی به برخی انتقادات در خصوص عدم جذب قبول‌شدگان آزمون استخدامی شرکت پالایش نفت خلیج فارس اشاره داشت و افزود: بنا به تاکید استاندار هرمزگان، تمامی قبول‌شدگان بومی در آزمون استخدامی الزاما باید در مصاحبه نیز پذیرفته شوند و به پذیرفته‌شدگان این اطمینان را می‌دهم که موضوع را در جلسه با مدیر عامل پالایشگاه پیگیری کنم.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد، ابوموسی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به علت تاخیر در انتصاب مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان، وجود اختلاف‌نظرها در بین نمایندگان استان را دلیل این تاخیر عنوان کرد و افزود: با پیشنهاد انتصاب نیروی غیربومی برای مدیرکل آموزش و پرورش استان مخالفت کردیم.

مرادی اضافه کرد: چهار نماینده از پنج نماینده استان بر روی یک گزینه اجماع دارند و فقط نماینده شرق استان مخالف است که استاندار باید در مذاکره مستقیم با وزیر آموزش و پرورش یکی از دو گزینه مطرح شده را قطعی کند.

این نماینده مجلس همچنین در پاسخ به پرسش هایی درباره نقش وی در عزل و نصب های مدیریتی گفت: عزل و نصب ها باید با نظر نماینده عالی دولت در استان باشد اما اگر نظر مشورتی بخواهند ارائه می دهم.

وی یاد آور شد: در انتصاب مدیرکل سابق میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هیچ دخالتی نداشته اما مدیرکل فعلی را به عنوان یک گزینه مناسب معرفی کرده ایم.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که متاسفانه دولت به کشتی‌های صیادی چینی، سوخت یارانه‌ای می‌دهد، صید صنعتی کشتی‌های چینی در آب‌های هرمزگان را ظلم مضاعفی به صیادان استان‎های ساحلی جنوب کشور مثل هرمزگان، بوشهر، سیستان و بلوچستان و خوزستان دانست و گفت: شکی نیست که رانت و ارتباطات ناسالم، در این قضیه دخیل است.

وی با اشاره به ورود فاضلاب به دریا، بر مهار پساب و استفاده از آن برای آبیاری فضای سبز تاکیدکرد و گفت: معمولا دیگر استان ها اجازه ورود فاضلاب به دریا را نمی‌دهند، متاسفانه هرمزگان، تنها استانی است که نتوانسته ورود فاضلاب به دریا را مهار کند، شهرداری باید از ورود فاضلاب به دریا جلوگیری و از آن برای آبیاری فضای سبز استفاده می‌کرد، اصحاب رسانه باید تا حصول نتیجه، این موضوع را پیگیری کنند.