دریا نیوزلزوم تداوم توزیع مرغ وگوشت منجمد

 دریا نیوز: گرانی های ماه های اخیر باعث افزایش قیمت مرغ و ماهی و گوشت هم شد و این بازار با افزایش حباب گونه قیمت ها مواجه شد و بسیاری از شهروندان از تامین این ارزاق بی نصیب ماندند و از سبد غذایی شان حذف و یا کمرنگ شد

، 15:19   /   کد خبر: 33464   /   تعداد بازدید: 128


 دریا نیوز: گرانی های ماه های اخیر باعث افزایش قیمت مرغ و ماهی و گوشت هم شد و این بازار با افزایش حباب گونه قیمت ها مواجه شد و بسیاری از شهروندان از تامین این ارزاق بی نصیب ماندند و از سبد غذایی شان حذف و یا کمرنگ شد.

چندماه قبل که مرغ منجمد در فروشگاه ها با قیمت 6750تومان توزیع می شد، هم مردم از این قیمت رضایت بیشتری داشتند و هم باعث ترکیدن حباب قیمت مرغ گرم شد و قیمت ها کاهش یافت؛ اما به محض قطع توزیع مرغ های منجمد در استان از حدود دوماه قبل، دوباره قیمت مرغ افزایش یافت و حتی قیمت مرغ منجمد به بالای ده هزار تومان رسید که خرید مرغ گرم و منجمد به دلیل این افزایش قیمت ها برای بسیاری از شهروندان سخت شد و در همین راستا نیاز است که توزیع مرغ منجمد با قیمت مصوب قبلی تداوم یابد تا مرغ بر سر سفره شهروندان بیشتری قرار گیرند و افراد کمتری به دلیل گرانی، از خرید مرغ محروم شود.

در زمان توزیع گوشت منجمد با قیمت 29هزار تومان و گوشت گرم با قیمت 39هزار و 500 تومان هم شاهد کاهش قیمت گوشت شده که نیاز است میزان توزیع این گوشت ها و مرغ منجمد در استان در تمام شهرها و بخش ها جهت تعدیل قیمت ها ادامه داشته باشد تا همگان بتوانند از این نوع گوشت و مرغ خرید داشته باشند که در حال حاضر از توزیع گوشت در برخی فروشگاه ها و قصابی ها صورت می گیرد و فروش مرغ منجمد هم که ماه هاست متوقف شده است و نیاز است که توزیع مرغ منجمد دوباره صورت گیرد و توزیع گوشت نیز با پراکندگی بیشتری انجام شود. از طرفی دیگر با توجه به فرارسیدن اربعین حسینی و برنامه های دهه آخر ماه صفر و پخت نذری و غذاهای هیئت ها نیاز است که روند توزیع مرغ و گوشت تداوم داشته باشند تا دغدغه کمتری در این زمینه وجود داشته باشد.

متاسفانه گرانی های چند ماه اخیر باعث شده است که بسیاری از شهروندان نتوانند گوشت و مرغ و ماهی و... مورد نیازشان را به راحتی تامین نمایند که در این زمینه نیاز است که تدابیر مناسب تری اندیشیده شود تا مردم مشکل کمتری داشته باشند. یکی از سوالاتی که همواره مطرح می شود این است که در شهر ساحلی و بندری بندرعباس که صید ماهی و میگو در همین منطقه صورت می گیرد، چرا قیمت این آبزیان اینقدر گران است و البته در این بخش هم ردپای دلالان دیده می شود که در افزایش قیمت ها بدون تاثیر نیستند.

علی زارعی/دریا