دریا نیوزفرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس خبر داد: دستگیری عوامل تولید و فروش مشروبات الکلی

دریا نیوز: فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس گفت: طی 48 ساعته گذشته 21 نفر از عوامل تولید و فروش مشروبات الکلی دست ساز در بندرعباس دستگیر شدند.

، 15:36   /   کد خبر: 33458   /   تعداد بازدید: 264


دریا نیوز: فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس گفت: طی 48 ساعته گذشته 21 نفر از عوامل تولید و فروش مشروبات الکلی دست ساز در بندرعباس دستگیر شدند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، اسماعیل مشایخ ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای ارتقای طرح امنیت اجتماعی و افزایش ضریب امنیت عمومی طی 48 ساعته گذشته 21 نفر فروشنده و توزیع کننده مشروبات الکلی دست‌ساز دستگیر شده و بیش از 3 هزار و 200 لیتر مشروبات الکلی دست ساز، بیش از یک هزار و 100 قوطی مشروبات الکلی خارجی و آلات و ادواتی از تهیه مشروبات الکلی کشف شده است.
وی همچنین افزود: از اوایل ماه گذشته بیش از 12 هزار و 500 لیتر مشروبات دست ساز و بیش از 2 هزار و 500 لیتر مشروبات خارجی در سطح شهرستان بندرعباس کشف شده و بیش از94 نفر از تولیدکنندگان و توزیع کنندگان مشروبات الکلی دست ساز دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس در ادامه با اشاره به دستگیری تعداد 32 نفر از متهمین سارق و مالخر، در یک‌ماه اخیر بیان داشت: با اقدامات اطلاعاتی و پیشگیرانه تعداد 4 باند سارق و جاعل اسناد دستگیر شده که 4 نفر از آن‌ها دارای میانگین سنی 18 تا 22 سال بوده و سوابق متعددی نیز داشته‌اند.
مشایخ با بیان اینکه در شهرستان بندرعباس شهروندان بیش از 5 هزار تماس با مرکز 110 داشته اند، افزود: با این اقدامات پیشگیرانه شاهد کاهش 75 درصدی جرایم خشن و 9 درصدی سرقت‌های مهم و اثرگذار القاءگر احساس ناامنی در جامعه  بودیم.
به گفته وی، 46 درصد دستگیری سارقین و متهمین تحت تعقیب که جرمشان محرز شده، افزایش داشته است و بیش از 500 معتاد جاعل در سطح شهرستان بندرعباس و 46 نفر خرده فروش مواد مخدر دستگیر شده است.
فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس در پایان خاطرنشان ساخت: طی 48 ساعته گذشته بیش از 70 هزار لیتر سوخت گازوییل قاچاق کشف شده که 57 پرونده قاچاق به ارزش 25 میلیارد ریال نیز تشکیل شده و تعداد 25 نفر دستگیر شدند.
 مشایخ در پایان تصریح کرد: دستگیری عوامل تولید و توزیع مشروبات الکلی دست ساز در 48 ساعته گذشته هیچ ارتباطی با پرونده عوامل تولید و توزیع مشروبات الکلی که در اوایل مهر امسال 268 نفر در بیمارستان بستری، 132 نفر دیالیز  و 22 نفر جان باختند، نداشته است.
شایان ذکراست، به گفته مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از (27 مهرماه) تاکنون 53 نفر بر اثر مسمومیت الکلی در بندرعباس به مراکز درمانی مراجعه کرده که تاکنون 47 نفر ترخیص، 5 نفر بستری، یک نفر فوتی و 19 نفر دیالیز شده‌اند.