دریا نیوزمعاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان: مقابله با عرضه مشروبات الکلی به صورت مستمر انجام گیرد

دریا نیوز: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: پیشگیری و مقابله با عرضه مشروبات الکلی در جامعه باید از سوی دستگاه های انتظامی و امنیتی به صورت مستمر و همیشگی پیگیری شود

، 15:11   /   کد خبر: 33456   /   تعداد بازدید: 1915


دریا نیوز: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: پیشگیری و مقابله با عرضه مشروبات الکلی در جامعه باید از سوی دستگاه های انتظامی و امنیتی به صورت مستمر و همیشگی پیگیری شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، بهروز اکرمی در نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان  هرمزگان، عنوان کرد: پیشگیری و مقابله با مصرف مشروبات الکلی علاوه بر ممنوعیت شرعی و قانونی آن، به منظور افزایش سلامت جامعه امری ضروری است که باید مورد اهتمام قرار گیرد.

وی با بیان اینکه برای پیشگیری و مقابله با مصرف مشروبات الکلی نیاز به  نظارت مستمر و همیشگی دستگاه های متولی در این خصوص است، افزود: پشتکار دستگاه های امنیتی و انتظامی موجب افزایش ریسک عرضه مشروبات الکلی خواهد شد و فضا را برای قاچاقچیان این عرصه ناامن خواهد کرد.

اکرمی به اتفاقات اخیر در خصوص مصرف مشروبات الکلی در استان اشاره کرد و گفت: باید با فرهنگ سازی و آگاهی جامعه از مضرات مصرف مشروبات الکلی از وقوع چنین اتفاقاتی جلوگیری کرد.

اکرمی در ادامه افزود: با بررسی علل و عوامل گرایش افراد به مصرف الکلی زمینه پیشگیری و مقابله با آن را فراهم کرده و راهکار وتدبیر مناسب در این خصوص ارائه کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بر ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه تاکید کرد و افزود: باید برای پیشگیری از گرایش افراد به مشروبات الکلی در جامعه فضاها و مولدهای نشاط در جامعه از طریق ورزش، تفریح، سرگرمی و غیره ایجاد کرد.

وی به برگزاری سومین کنگره  ملی دخانیات و سلامت در استان اشاره کرد و گفت: این کنگره می تواند در آگاهی بخشی اثرات مضر دخانیات بر سلامت  افراد جامعه نقش موثری داشته باشد.