دریا نیوزضعف زیرساخت ها جان می گیرد؛ پرسه مرگ در جاده های پایتخت تجاری کشور

دریا نیوز: وضعیت نامناسب جاده های هرمزگان موضوعی است که بارها مورد انتقاد قرار گرفته و‌ چه بسا جان بسیاری را ستانده و عده ای را سپاه پوش عزیزان خود کرده است

، 13:34   /   کد خبر: 33447   /   تعداد بازدید: 241


دریا نیوز: وضعیت نامناسب جاده های هرمزگان موضوعی است که بارها مورد انتقاد قرار گرفته و‌ چه بسا جان بسیاری را ستانده و عده ای را سپاه پوش عزیزان خود کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛جاده های هرمزگان یکی از شاهراههای حیاتی اقتصاد کشور به شمار می روند که حجم قابل توجهی از تردد های ترانزیتی و بین المللی از این استان می گذرد.

آمار و ارقام حکایت از تردد ماهانه دهها میلیون وسیله نقلیه با محوریت وسایط نقلیه سنگین و کانتینربرها در محورهای هرمزگان حکایت دارد که این استان مرزی را به اقصی نقاط کشور و جهان مرتبط می کند.

روند صعودی ورود گردشگر به استان و رونق صنعت توریسم در سال های اخیر به واسطه جزایر مهم کیش ، قشم و شهر مهم اقتصادی هرمزگان موجب شده تا در تمامی فصل ها اقشار مختلف هم میهنان را میزبانی کند.

تمایل حداکثری و سفرهای چندین باره مسافران به هرمزگان نشان از جذابیت های این استان ساحلی دارد که سالانه با افزایش نرخ ورود گردشگر به هرمزگان همراه است و این ظرفیت منحصر به فرد بخش ها و‌ارگان های مختلف دولتی و‌خصوصی را بر آن داشته که تا با ارائه خدمات حداکثری و جذب مسافر بیشتر به اشتغال زایی و درآمدزایی مبادرت می ورزند از این رو شاهد ایجاد اقامتگاهها و مراکز مختلف تفریحی هستیم که صنعت توریسم را متحول کرده است.

با وجود تمام ظرفیت ها و‌ فعالیت های مختلف در زمینه جذب حداکثری مسافر و سرمایه گذار در هرمزگان موضوع مهمی از چشم مسئولان به دور مانده که خسارات جانی و‌مالی فراوانی را بر استان متحمل کرده است.

وضعیت نامناسب جاده های هرمزگان موضوعی است که بارها مورد انتقاد قرار گرفته و‌ چه بسا جان بسیاری را ستانده و عده ای را سپاه پوش عزیزان خود کرده است.

بروز حوادث جاده ای در هرمزگان علاوه بر آسیب های مالی فراوان در خوشبینانه تربن حالت موجب بروز ضایعات جسمی شده که در این میان راکبین خودروهای داخلی و موتورسوران قربانیان ردیف اول به شمار می روند.

حوزه بندرعباس و حاجی آبادرکورداربیشترین نقاط حادثه خیز استان

میرداد میردادی،معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گفت:بیشترین نقاط حادثه خیز در جادهای استان در حوزه استحفاظی شهرستان بندرعباس و حاجی آباد با بیش از ۱۰ نقطه است که برخی از آنها آشکارسازی و رفع شده است .

وی اظهار کرد:از سوی شورای هماهنگی ترافیک استان تعداد ۴۵ نقطه پرتصادف پیشنهاد شد که از این تعداد ۲۱ نقطه توسط تیم استانی شامل کارشناسان راهداری و پلیس راه شناسایی و جهت اولویت بندی به کمیسیون ایمنی راههای کشور ارائه گردید.

میردادی افزود: در جاده های استان ۲۲ نقطه حادثه خیز مصوب دفتر نگهداری راهها سازمان که از این تعداد ۱۳ نقطه آشکارسازی با نصب چراغ چشمک زن ،اصلاح قوس ، تابلو محدودیت سرعت ، تعریض و شانه سازی ، نصب علائم و برج نوری و ایمن سازی و ما بقی این نقاط در دستور کار قرار دارد .

میردادی  با تاکید بر اینکه نقاط حادثه خیز بر اساس اولویت بندی رفع شود و به عنوان یکی از راهکارهای ارتقاء و بهبود سطح ایمنی شبکه جاده ای مورد توجه قرار گیرد،خاطر نشان کرد: شناسایی و اصلاح نقاط حادثه خیز و پرتصادف از جمله نکات مهمی است که می تواند در کاهش تصادفات جاده ای تاثیر بسزایی داشته باشد .