دریا نیوزخدمت به مردم برای اعتماد سازی

دریا نیوز: متاسفانه به دلیل عملکرد نامناسب برخی از دولتمردان که منجر به کاهش اعتماد عمومی به شعارها و وعده های دولتی ها شده است؛ برخی از مدیرانی هم که جهادی و مخلصانه خدمت‌رسانی می کنند، ناشناخته مانده اند

، 12:05   /   کد خبر: 33434   /   تعداد بازدید: 114


دریا نیوز: متاسفانه به دلیل عملکرد نامناسب برخی از دولتمردان که منجر به کاهش اعتماد عمومی به شعارها و وعده های دولتی ها شده است؛ برخی از مدیرانی هم که جهادی و مخلصانه خدمت‌رسانی می کنند، ناشناخته مانده اند.

اخیرا هم یکی از مقامات ارشد دولتی عنوان کرده بود که مردم به مطالب فضای مجازی بیشتر از صحبت های مسئولان اعتماد دارند که در رسانه ها بازتاب هم داشت. اما نمی توان این سلب اعتماد را از برخی مدیران کتمان کرد و شاید یکی از دلایل آن را وعده های بی عمل و فقط شعارگونه برخی مدیران مرتبط دانست. وقتیکه برخی مدیران فقط حرف می زنند وشعار و وعده می دهند و وقتی رسانه ها ومردم این وعده ها را دنبال می کنند، می بینند که بخش زیادی از وعده ها محقق نمی شود؛ وعده های زیادی از اجرا و اتمام پروژه‌هایی داده می شود که گاهی سال ها از وعده می گذرد و روند اجرایی نمی گیرد که همین موضوع باعث ناامیدی و بی اعتمادی مردم به وعده ها می شود که در این بخش مدیران بایستی وعده هایی ندهند که عملیاتی نشود و اگر در مسیر اجرا با مشکلی برای اجرای پروژه هایی مواجه می شوند، بطور شفاف و رو راست با مردم درمیان بگذارند و اگر نیازی به مشارکت مردمی دارند، اعلام کنند تا مردم و خیرین هم در کنار دولتی ها در اجرای پروژه ها مشارکت بیشتری داشته باشند.

مدیرانی هم هستند که شاید برخی از آنها در گمنامی و بی خبری اقدامات شایسته و خدمات ارزنده ای را نسبت به مردم دارند که بایستی از چنین مدیرانی قدردانی شود و به جامعه هم معرفی شوند تا شهروندان ببینند برخی از مدیران فارغ از بازی های سیاسی و جناحی و فقط با هدف خدمت‌رسانی بیشتر به مردم فعالیت دارند.

همچنین نباید مدیران خادمی که برای خدمت رسانی بیشتر در حوزه کاری شان تلاش می کنند، هم مورد اتهام و تخریب قرار گیرند و بصورت مغرضانه مطالبی در موردشان منتشر شود که صحت نداشته و بوی غرض و یا مسایل سیاسی و... از آن به مشام برسد. نباید کسانی که بدون مسائل حاشیه ای فقط برای خدمت به مردم و انقلاب و نظام در راستای رضای حضرت احدیت تلاش می کنند، مورد تهمت و افترا قرار بگیرند که حتی عقوبت اخروی را هم بدنبال دارند. در همین استان هم مدیران، نمایندگان و... هستند که خود را سربازان نظام و انقلاب و در خط ولایت و رهبری می دانند و فقط رضای الهی برای شان مهم است و آنچه که در توان داشته باشند، کوتاهی نمی کنند. برخی از مدیران دستگاه های اجرایی یا نمایندگان مانند احمدمرادی نماینده مردم در مجلس، بهروز اکرمی معاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان، شاکررضا مریدی مدیرکل امور مالیاتی، عیسی باقرزاده مدیرکل استاندارد ، مهدی رنجبری شهردار منطقه ۲بندرعباس، رضا حیدری زاده رئیس سازمان فضای سبز و سیما و منظرشهری بندرعباس و... از جمله مدیرانی در استان هستند که شاید در نوع عملکرد و عمل به وعده های شان نکات مثبتی دیده می شود که مورد توجه قرار دارد. البته که برخی دیگر از نمایندگان مردم و مدیران دستگاه های اجرایی هم  شاید چنین ویژگی هایی داشته باشند که بایستی شناسایی شوند تا تفاوت بین نمایندگان و مدیران مردم دار و مدیرانی که برای رفع مشکلات مردم در حوزه های مختلف تلاش می کنند و کسانی که فقط شعار و وعده می دهند و یا گاهی فقط به منافع شخصی خودشان در استان و کشور می اندیشند، مشخص شود تا مردم اعتماد بیشتری نسبت به آنها داشته باشند.

علی زارعی/دریا