دریا نیوزبازهم مسمومیت و مرگ مشروبی

دریا نیوز: اوایل و اواخر مهرماه امسال خبر مسمومیت و مرگ تعدادی از شهروندان بر اثر مشروبات الکلی در هرمزگان خبرساز شد و باری دیگر سوالات زیادی در ذهن ها بی جواب مانده است

، 10:01   /   کد خبر: 33422   /   تعداد بازدید: 117


دریا نیوز: اوایل و اواخر مهرماه امسال خبرمسمومیت و مرگ تعدادی از شهروندان بر اثر مشروبات الکلی در هرمزگان خبرساز شد وباری دیگر سوالات زیادی در ذهن ها بی جواب مانده است.

اینکه چرا به راحتی انواع مشروبات الکلی در دسترس جوانان قرار دارد و برخی هم اقدام به تولید و توزیع مشروبات دست ساز می کنند و همین موضوع باعث می شود که جوانان زیادی قربانی مشروبات شوند و این موضوع نشان می دهد که برخوردها بازدارندگی لازم را نداشته است و بایستی تدابیری اساسی دراین بخش اندیشیده شود.

موضوع دیگر اینکه توزیع مشروبات الکلی و مواد مخدر در مناطق حاشیه ای بیشتر است و همچنان توزیع در این مناطق به راحتی صورت می گیرد  و اقشار مختلف به سهولت به این اقلام دسترسی دارند و نوجوانان و جوانان در دام موادفروشان و مشروب فروشان می افتند و به راحتی حتی در کوچه های تنگ و تاریک و کم عرض و عریض اقدام به استعمال می کنند و علی رغم درخواست های مکرر ساکنان برای پاکسازی این مناطق آلوده، اما پاکسازی های مقطعی چاره ساز نبوده و فعالیت این خلافکاران همچنان تداوم دارد و نیازمند تدابیر ویژه برای برون رفت از وضعیت فعلی می باشد.

گاهی هم جوانان قربانی اهداف سیاسی برخی ها می شود.در زمان تهیه گزارش در سال های گذشته از محلات حاشیه ای مختلف، نوجوانان و جوانان و ساکنان در برخی از این محلات عنوان می کردند که بعضی نمایندگان با وعده بازسازی اماکن ورزشی، هماهنگی جهت تخریب این اماکن نموده و پس از آنکه از راهیابی مجدد به مجلس به مجلس بازمی ماندند ، پروژه ورزشی هم نیمه تمام مانده است و این وضعیت باعث شده تا جوانانی از ورزش محروم شوند و به سمت موادمخدر و مشروبات بروند. البته ناگفته نماند که بیشتر این مناطق با کمبود اماکن تفریحی، فرهنگی و ورزشی مواجهند و همین موضوع باعث شده است که ساکنان فرصت  تفریح و ورزش را نداشته باشند و این موضوع باعث شده است که برخی از جوانان و نوجوانان به  سمت بزه بروند و در واقع متولیان مربوطه نیز بخاطر بی توجهی به این موضوع مقصرند. در واقع مدیرانی هم که نسبت به تامین اماکن و فضاهای  مورد نیاز در این مناطق بی تفاوت هستند هم در شرایط موجود مقصر هستند. آنهایی که برای اشتغال جوانان این مناطق اقدامات لازم را انجام ندادند و جوانان به حال رها شده اند هم بایستی پاسخگو باشند. بایستی شرایط موجود را از زوایای مختلف مورد واکاوی قرار داد.

از آن طرف اینکه عرضه موادمخدر و مشروبات در مناطق مختلف که با شیوه های متفاوت صورت می گیرد نباید مورد بی توجهی قرار گیرد و با توزیع کنندگان با شدت بیشتری برخوردهای قانونی صورت گیرد و در زمینه نوع برخوردها اطلاع رسانی شود.

علی زارعی/دریا