دریا نیوزافزایش ۱۷ درصدی ثبت‌نام هرمزگانی‌ها برای حضور در اربعین حسینی

، 09:29   /   کد خبر: 33414   /   تعداد بازدید: 255


دریا نیوز: معاون اداره کل حج و زیارت هرمزگان از افزایش ۱۷ درصدی ثبت‌نام هرمزگانی‌ها برای حضور در مراسم اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، سجاد قادری با اعلام این خبر گفت: شمار ثبت‌نام کنندگان هرمزگانی برای حضور در مراسم اربعین حسینی ۱۷ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است.

وی افزود: تاکنون هفده هزار و ۷۲۳ نفر از استان برای حضور در مراسم اربعین حسینی در سامانه سماح نام‌نویسی کرده‌اند.

معاون اداره کل حج و زیارت هرمزگان پیش‌بینی کرد تا پنجم آبان آخرین‌مهلت نام‌نویسی ۱۸ تا ۲۰ هزار نفر برای حضور در این مراسم معنوی نام‌نویسی کنند.

قادری با اشاره به اینکه روادید حدود ۱۵ هزار نفر از زائران صادرشده است، خاطرنشان کرد: اکنون هزینه صدور روادید زائران ۲۳۵ هزار تومان است و زائرانی را که در روز‌های قبل هزینه بیشتری پرداخت کردند به آن‌ها بازگردانده می‌شود.

قادری با بیان اینکه زائران هرمزگانی، ۱۰ هزار و پانصد نفر مرد و بقیه نیز زن هستند، اظهار کرد: همه امکانات و تجهیزات دستگاه‌های دولتی هرمزگان برای پشتیبانی و خدمات‌رسانی به زائران حسینی بسیج شده است.

دبیر ستاد اربعین هرمزگان نیز گفت: همه کمیته‌های این ستاد برای برگزاری باشکوه‌تر مراسم اربعین آماده هستند.

وی با اشاره به اینکه ۲۳ پایگاه امداد جاده‌ای در مسیر پیاده‌روی برای خدمات به زائران حسینی دایر شده است، عنوان کرد: ۲۷ موکب از استان هرمزگان در مسیر پیاده‌روی زائران برپاشده است.