دریا نیوز15 زندانی جرایم غیرعمد در هرمزگان آزاد شدند

دریا نیوز: مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: 15 نفر از زندانیان دیه و جرایم غیر عمد این استان از محل کمک های مردمی ویژه برنامه ماه عسل در ماه مبارک رمضان از زندان آزاد شدند

، 10:43   /   کد خبر: 33400   /   تعداد بازدید: 231


دریا نیوز: مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: 15 نفر از زندانیان دیه و جرایم غیر عمد این استان از محل کمک های مردمی ویژه برنامه ماه عسل در ماه مبارک رمضان از زندان آزاد شدند.

علی استادی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با واریز 2 میلیارد ریال کمک های مردمی جمع آوری شده در برنامه ماه عسل به حساب استان هرمزگان، پیگیری های لازم برای شناسایی و آزادی زندانیان جرایم غیر عمد صورت گرفت. وی بیان داشت: مجموع بدهی این زندانیان بیش از 25 میلیارد و 600 میلیون ریال است که به علت بدهی مالی، مهریه، نفقه و دیه در زندان های هرمزگان بودند. مدیرکل زندان های هرمزگان اظهارداشت: از این میزان بدهی 22 میلیارد ریال بخشش شاکیان بود و یک میلیارد و 600 میلیون ریال نیز از محل سهم آورده خود مددجویان پرداخت شد. استادی گفت: هم اکنون نیز 146 زندانی جرایم غیر عمد در زندان های هرمزگان وجود دارد که میزان بدهی آن ها 235 میلیارد ریال است. بر اساس آمار منتشره از دادگستری هرمزگان، آمار خروج زندانیان از ندامتگاه های استان در نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 15 و نیم درصد افزایش یافت. ستاد دیه هرمزگان نیز اعلام کرد در 6 ماه نخست امسال 81 زندانی دیه و جرایم غیر عمد با بدهی بیش از 101 میلیارد و 580 میلیون ریال د از زندان های این استان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند. در سال گذشته نیز 199زندانی جرایم غیر عمد مالی با بدهی 229 میلیارد ریال با کمک نیکوکاران از زندان های استان هرمزگان آزاد شدند.