دریا نیوزاعزام ۲۹ موکب هرمزگانی برای خدمت رسانی به زائران

دریا نیوز: مسئول بعثه مقام معظم رهبری در استان هرمزگان گفت: ۲۹ موکب هرمزگانی برای خدمت رسانی به زائران مرقد امام حسین (ع) عازم شدند

، 09:58   /   کد خبر: 33391   /   تعداد بازدید: 224


دریا نیوز: مسئول بعثه مقام معظم رهبری در استان هرمزگان گفت: ۲۹ موکب هرمزگانی برای خدمت رسانی به زائران مرقد امام حسین (ع) عازم شدند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، حجت الاسلام غلامرضا حاجبی با اعلام این خبر افزود: ۱۶ موکب در داخل مرز‌های ایران و ۱۳ موکب نیز در مسیر نجف اشرف، کربلا و سامرا به زائران خدمت رسانی می‌کنند.

وی اظهار کرد: موکب‌های داخل ایران در مرز‌های شلمچه و مهران و در شهر‌های بندرلنگه، بندرخمیر، پارسیان وبندرمغوئیه و در عراق در شهر‌های نجف اشرف، سامرا و کربلا خدمات تغذیه، اسکان موقت و توزیع بسته‌های فرهنگی را به زائران بر عهده دارند.

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: نذورات ارسالی مردم شامل اقلام خوراکی، دارویی، بهداشتی و اسکان برای تکمیل و راه اندازی موکب است.

وی بیان کرد: این موکب‌ها در روز به هفده هزار و پانصد زائر غذای گرم و به ۱۳ هزار زائر هم اسکان می‌دهند و تا دو روز بعد از اربعین هم به زائران خدمات می‌دهند.

حاجی با اشاره به اینکه پارسال ۲۲ موکب از استان هرمزگان پذیرای زائران اربعین بود، اضافه کرد: هزینه‌ها و امکانات این موکب‌ها را مردم و خیران به ستاد بازسازی عتبات و عالیات هرمزگان به صورت نقدی و غیرنقدی پرداخت کرده اند.