دریا نیوزفرمانده انتظامی هرمزگان عنوان کرد: انهدام 36 باند قاچاق کالا در شش ماهه نخست سال

 دریا نیوز: فرمانده انتظامی استان هرمزگان با اشاره به انهدام 36 باند قاچاق کالا از ابتدای سال جاری تاکنون گفت: در این زمینه، 254 پرونده تشکیل و دوهزار و 837 نفر دستگیر شده‌اند

، 14:45   /   کد خبر: 33378   /   تعداد بازدید: 220


 دریا نیوز: فرمانده انتظامی استان هرمزگان با اشاره به انهدام 36 باند قاچاق کالا از ابتدای سال جاری تاکنون گفت: در این زمینه، 254 پرونده تشکیل و دوهزار و 837 نفر دستگیر شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، عزیزالله ملکی صبح امروز در نشست خبری هفته ناجا، پلیس مقتدر امین مردم را شعار این هفته عنوان  و اظهار داشت: برنامه‌های هفته ناجا از روز جمعه با حضور در نماز عیادی سیاسی جمعه شروع می‌شود.

وی به تشریح عملکرد پلیس استان هرمزگان در شش ماهه نخست سال جاری پرداخت و افزود: در این مدت، 36 تن و 500 کیلو مواد مخدر در استان هرمزگان کشف شد.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان همچنین از متلاشی شدن 25 باند قاچاق مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و تصریح کرد: در تلاشیم که در این حوزه تا پایان سال 97، به حدنصاب برسیم و نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته باشیم. 

ملکی به رشد 75 درصدی پرونده‌های بالای 100 میلیون تومان اشاره داشت و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 36 باند قاچاق کالا منهدم و در این زمینه، 254 پرونده تشکیل و دوهزار و 837 نفر دستگیر شده‌اند.

ملکی گفت: در شش ماهه نخست سال جاری نیز کاهش 16 درصدی سرقت به عنف، 16درصدی سرقت مغازه، 12درصدی سرقت منزل، 31 سرقت موتورسیکلت و کاهش 10 درصدی کیف قاپی شاهد بوده‌ایم.

وی با بیان این‌که تنها در سرقت اتومبیل 16درصد افزایش داشته‌ایم ابراز داشت: همچنین شاهد افزایش 29 درصدی سرقت داخل خودرو بوده‌ایم که به وضعیت اقتصادی جامعه برمی‌گردد، در مجموع کل سرقت‌ها نیز با افزایش هفت درصدی روبه رو بوده‌ایم.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان همچنین از کاهش 10 درصدی تلفات تصادفات شهری و جاده‌ای خبر داد و گفت: 15 درصدی مصدومین شاهد بوده‌ایم و در مجموع تصادفات جرحی و فوتی، 15 درصد کاهش داشته‌ایم. 

وی گفت: در حوزه فضای مجازی نیز 19 عنوان جرم صورت گرفته که در این زمینه 31 درصد برداشت غیرمجاز، 22 درصد کلاهبرداری و 25 درصد سایر جرائم بوده و در مجموع، با افزایش 71 درصدی وقوع جرائم سایبری روبه رو بوده‌ایم و در این رابطه نیز 370 نفر دستگیر شده‌اند.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان در پایان به کاهش 47 درصدی قتل، 33 درصدی تجاوز به عنف و هفت درصدی آدم‌ربایی در شش ماهه نخست سال جاری در استان اشاره کرد.