دریا نیوزرئیس کل دادگستری هرمزگان تاکید کرد: جلب اعتماد عمومی ؛ گرانمایه ترین سرمایه مسؤولین

دریا نیوز: رئیس کل دادگستری هرمزگان در جریان ملاقات با 68 نفر از شهروندان هرمزگانی بر نقش مؤثر دیدارهای مردمی در تصمیم سازی های دستگاه قضایی تأکید کرد

، 14:20   /   کد خبر: 33362   /   تعداد بازدید: 215


دریا نیوز: رئیس کل دادگستری هرمزگان در جریان ملاقات با 68 نفر از شهروندان هرمزگانی بر نقش مؤثر دیدارهای مردمی در تصمیم سازی های دستگاه قضایی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان هرمزگان: با هدف تسریع در  روند رسیدگی به مشکلات شهروندان و تکریم ارباب رجوع ، شانزدهمین جلسه دیدار مردمی حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان برگزار شد.

در جریان برگزاری این دیدار مردمی، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ضمن استماع درخواست های مطرح شده از سوی 68 نفر از شهروندان ،در خصوص رسیدگی به مطالبات آنها دستورات لازم را صادر کرد.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی دفتر کل دادگستری استان هرمزگان؛ از میان درخواست های ارائه شده طی شش ماه گذشته از سال 1397 ، 37 درصد مردم خواستار دیدار حضوری با شخص رئیس کل دادگستری استان هرمزگان بوده ،9 درصد پیشنهادات خود را به منظور بهبود ارائه خدمات قضائی مطرح نموده اند ، 22 درصد تقاضای مرخصی زندانیان و موافقت با اعطای عفو و تخفیف مجازات خود را اعلام نمودند  ، 17 درصد درخواست اعاده دادرسی و اعمال ماده 477 قانون آیین دادرسی کیفری را ارائه نموده اند و 15 درصد نیز خواستار تسریع در روند رسیدگی به پرونده ها ی قضایی و اجرای احکام شده اند.

شایان ذکر است : تا کنون  تمامی درخواست های مطرح شده از سوی شهروندان هرمزگانی  توسط حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان مورد رسیدگی قرار گرفته و دستورات لازم در ارتباط با آنها صادر شده است.

طرح برگزاری دیدارهای مردمی مسؤولین قضایی استان هرمزگان بطور همزمان در  دیگر حوزه های قضایی استان نیز اجرا شده است و طی شش ماه گذشته از سال 1397 تنها در مرکز استان بیش از 842 نفر از شهروندان در فضایی صمیمی و آکنده از شکیبایی مبتنی بر اعتماد مسئولین به مردم  با رئیس کل دادگستری استان هرمزگان دیدار نموده اند.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در حاشیه دیدار مردمی امروز خاطر نشان کرد: ارتباط مردم با مسئولین در تصمیم سازی های کاربردی به منظور رفع مشکلات اجتماعی اثر بخش بوده و نقش بسزایی در ارتقای رضایتمندی مردم و جلب اعتماد عمومی به عنوان گرانمایه ترین سرمایه دستگاه قضایی خواهد داشت.

متقاضیان دیدار مردمی با رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ، از نقاط مختلف کشور و استان هرمزگان می توانند از طریق تماس تلفنی با دفتر کل دادگستری استان هرمزگان به شماره تلفن 07633317860 و یا با مراجعه به آدرس اینترنتی دادگستری کل استان هرمزگان به نشانی www.dadhor.ir نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.