دریا نیوزرئیس اتاق اصناف هرمزگان تاکید کرد: ضرورت تامین امنیت بازار بزرگ بندرعباس

دریا نیوز: رئیس اتاق اصناف مرکز هرمزگان با بیان اینکه تولید امنیت یه مقوله همگانی است گفت: بایستی همه دستگاه‌ها مرتبط با بازار و بازاریان بر تامین امنیت بازار بزرگ بندرعباس اقدام کنند

، 15:12   /   کد خبر: 33359   /   تعداد بازدید: 179


دریا نیوز: رئیس اتاق اصناف مرکز هرمزگان با بیان اینکه تولید امنیت یه مقوله همگانی است گفت: بایستی همه دستگاه‌هامرتبط با بازار و بازاریان بر تامین امنیت بازار بزرگ بندرعباس اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، عبدالمجید جلالی ظهر امروز در جلسه پایش چالش‌ها و بررسی مسائل امنیتی بازار بزرگ شهر بندرعباس، اظهارداشت: امنیت مقوله مهمی است که مستلزم مشارکت عمومی و ضامن تحقق آسایش شهروندی است.

وی در ادامه با اشاره به گزارش فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس در خصوص سرقت و نا امنی‌های اخیر بوجود امده در پشت بام بازار بزرگ بندرعباس افزود: متاسفانه بخشی از پشت‌بام ابن بازار به محلی امن برای بیتوته، افراد خلافکار، سارقین و محلی برای معامله مواد مخدر مبدل شده است.

در ادامه این جلسه یوسف ذاکری، رئیس اداره امور اصناف و تشکل‌های صنفی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان نیز بیان داشت: قانون گذار، موضوع امنیت، ایمن‌سازی، بهداشتی و حفاظت واحدهای صنفی را در ماده 17قانون نظام صنفی، تصریح و متصدیان صنفی نسبت به اجرای آن الزام قانونی دارند.

سرگرد دانش رئیس کلانتری 18 حوزه بازار بزرگ بندرعباس نیز در ادامه این جلسه ضمن تشریح وضعیت فعلی امنیت بازار بندرعباس اظهارداشت: برای رفع بزه در جامعه همراهی و همکاری همه اقشار راه‌گشاه است.

وی در ادامه تصریح کرد: پلیس در راستای تمامی ماموریت‌ها، بویژه امنیت اقتصادی گزینه هم‌افزائی تشکل‌های صنفی را طلب می‌کند.

رئیس کلانتری حوزه بازار بزرگ بندرعباس پیشگیری از وقوع جرم با تجهیز و استحکام موانع، مانتورینگ کردن و نصب دوربین‌ها و اتصال به مراکز انتظامی و کلانتری‌ها، حذف دالان‌های ورودی اضافه، بکارگیری نیروهای زبده آموزش دیده و مورد تائید پلیس را از نمونه‌های مهم نکات ایمنی و بازدارنده از جرم عنوان کرد.

در ادامه این جلسه، سرگرد ملکی نماینده اداره نظارت بر اماکن عمومی انتظامی استان نیز ضمن اعلام همکاری با مجموعه سازمان صنفی، رعایت ضوابط و مقررات با توجه به پیش‌بینی‌های قانونی را بهترین عامل امنیت بازار اعلام کرد.

همچنین در ادامه این جلسه نمایندگان شهرداری بندرعباس با اعلام آمادگی در ارتباط با مولفه امنیت و کمک به پاکسازی فضای بازار ساماندهی معابر و ایمن‌سازی پشت‌بام بازار بزرگ به منظور همکاری با پلیس و جلوگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی و اجرای برنامه‌های حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری، در آزادسازی معابر و زیباسازی بازار به بیان برنامه پرداختند.

در پایان این جلسه مشترک نیز مقررشد، موضوعات مطروحه در این نشست با الویت‌بندی در برنامه دستگاهای مرتبط قرار گرفته و پیگیری شود.