دریا نیوزکشف 126 کانتینر سوخت قاچاق در هرمزگان

دریا نیوز: فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف 126 کانتینر سوخت قاچاق به ارزش 70 میلیارد ریال در استان خبر داد

، 11:00   /   کد خبر: 33344   /   تعداد بازدید: 303


دریا نیوز: فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف 126 کانتینر سوخت قاچاق به ارزش 70 میلیارد ریال در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، عزیزالله ملکی در جمع خبرنگاران در تشریح این خبر اظهارداشت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالای پلیس آگاهی هرمزگان در اردیبهشت ماه سال‌جاری از قاچاق سازمان یافته در سطح کلان باخبر شدند.

وی در ادامه افزود: پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی میدانی، ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالای پلیس آگاهی موفق به شناسایی تعداد 52 کانتینر بارگیری شده در یکی از اسکله های رسمی با عنوان محموله سنگ و منواتیلن شدند.

فرمانده انتظامی هرمزگان تصریح کرد: پس از فک پلمپ و بررسی اسناد موجود مشخص شد که قاچاقچیان با جعل اسناد گمرکی و اظهار خلاف واقع با عنوان محموله سنگ و منواتیلن به صادرات مواد نفتی اقدام کرده‌اند.

ملکی ادامه داد: با هماهنگی‌های انجام شده با مقامات قضایی، صاحب این محموله، دستگیر شده است که پس از انجام تحقیقات لازم، مشخص شد با استفاده از همین شیوه، 74 کانتینر دیگر به خارج از کشور قاچاق شده است.

وی همچنین اضافه کرد: از این باند کشف شده، در مجموع 126 کانتینر کشف شده و تاکنون در این رابطه پنج نفر از اعضای باند مذکور دستگیر شده‌اند و تلاش‌ها برای دستگیری دیگر اعضای این باند ادامه دارد.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان گفت: کارشناسان ارزش ریالی این کشفیات را 70 میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.