دریا نیوزرییس مجمع نمایندگان هرمزگان در شورای فرهنگ عمومی: پیشکسوتان حوزه فرهنگ وهنر را شناسایی کنیم

دریا نیوز: رییس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس گفت: هرمزگان دارای خرده فرهنگ‌های متعدد و متفاوتی است که باید در این عرصه پیشکسوتان و خیرین را شناسایی کنیم

، 10:57   /   کد خبر: 33343   /   تعداد بازدید: 187


دریا نیوز: رییس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس گفت: هرمزگان دارای خرده فرهنگ‌های متعدد و متفاوتی است که باید در این عرصه پیشکسوتان و خیرین را شناسایی کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، احمد مرادی در شورای فرهنگ عمومی استان، اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی جایگاه خطیری در استان دارد و نتیجه کارهای فرهنگی در این شورا باید دیده شود.

وی افزود: تاکید دارم که این جلسات مستمر برگزار شده تا مردم آثار این تصمیمات را ببینند؛ هرچه که برای فرهنگ عمومی هزینه کنیم باز هم کم است.

رییس مجمع نمایندگان هرمزگان تاکید کرد: در کشور فرصت‌های مناسب و تهدیدهایی وجود دارد که باید آسیب‌ها و تهدیدهای فرهنگی را شناسایی کرده و نقاط قوت را ببینیم تا بتوانیم تاثیرگذار باشیم.

مرادی افزود: نمی‌توان فقط از یک دستگاه فرهنگی انتظار داشت همه دستگاه‌ها باید تلاش کنند تا آسیب‌ها شناسایی شده و پیشکسوتان عرصه فرهنگ را بشناسیم و از ظرفیت‌هایشان به درستی بهره بگیریم.

وی گفت: از خیرین فرهنگی چه میزان استفاده کرده‌ایم؟ مردم هرمزگان از قدیم الایام به سخت کوشی شهره بودند؛ دریانوردی سخت ترین کار بود دریانوردی در آب‌های دور و...بوده و مدیریت اقتصادی خانواده‌ها که در گذشته پرجمعیت هم بودند به خوبی دخل و خرج خانه تنظیم می‌شد و در سراسر کشور زبانزد بودیم اما امروز به کجا رسیدیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: حوزه فرهنگ بسیار گسترده و دارای خرده فرهنگ‌هاست؛ هنرمند و موسیقیدان و هر کسی یک تعریف جداگانه‌ای از فرهنگ دارند که باید با هم فرهنگ را تعریف کنیم؛ فرهنگ کار، فرهنگ دینی و حتی فرهنگ کاری را در این شورا تعریف شده و خروجی آن مثبت و سازنده باشد.

مرادی گفت: در حوزه ساخت وساز و یا فرهنگ ترافیک چقدر موفق بوده‌ایم؟ در گذشته در ساخت وسازها و معماری سنتی حرف اول را می‌زدیم اما امروز کجا هستیم و جایگاه‌مان کجاست؟ ما در هرمزگان شرایط خاصی داریم و این شرایط اقتضاء می‌کند در حوزه فرهنگ و هنر کارهای بزرگی انجام شود تا هرمزگان به جایگاه واقعی خود برسد.

وی در پایان افزود: هرمزگان خرده فرهنگ‌های متعدد و متفاوتی دارد که باید از این ظرفیت به خوبی بهره بگیریم.