دریا نیوزرییس مجمع نمایندگان هرمزگان:تمام دستگاه‌ها در حوزه سلامت همراه دانشگاه علوم پزشکی باشند

دریا نیوز: رییس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس گفت: در حوزه سلامت باید تمام دستگاه‌ها کمک کرده و همراه و همکار دانشگاه علوم پزشکی بوده و اجازه ندهند اتفاقی رخ بدهد

، 15:31   /   کد خبر: 33336   /   تعداد بازدید: 190


دریا نیوز: رییس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس گفت: در حوزه سلامت باید تمام دستگاه‌ها کمک کرده و همراه و همکار دانشگاه علوم پزشکی بوده و اجازه ندهند اتفاقی رخ بدهد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، احمد مرادی در مجمع سلامت شهرستان بندرعباس اظهار داشت: باید برای هر نشست یک خروجی داشته باشیم تا مردم متوجه شوند که خروجی جلسات چه بوده خصوصا در حوزه سلامت که اهمیت این مسئله بیشتر است.

وی افزود: کارشناسان سلامت اعلام می‌کنند که حدود 25 تا30 درصد جمعیت کشور دچار نوعی اختلالات روانی بوده و به نوعی رگه‌هایی از این مسایل در همه ما وجود دارد مانند پرخاشگری درنحوه  رانندگی و انجام وظایف اداری و تعهداتی که نسبت به جامعه و افراد داریم اگر توام با آسیب باشد یعنی دچار اختلال هستیم.

رییس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس تاکید کرد: در حوزه سلامت و سایر حوزه‌ها یک دستگاه وظیفه‌اش هماهنگی و سایر دستگاه‌ها باید برای اجرای برنامه‌ها همکاری کنند تا خروجی مثبت داشته و مردم احساس آرامش بیشتری داشته باشند.

مرادی افزود: اگر شعار«سلامت برای همه و همه برای سلامت» در جامعه اجرایی بشود آنگاه هر کدام از ما در یک جامعه بزرگ اثر گذار خواهیم بود و چه بهتر که در حوزه سلامت اصل را برپیشگیری از عواقبی که نمی‌دانیم چه رخ خواهد داد بگذاریم.

وی گفت: در حوزه سلامت همه دستگاه‌ها باید کمک کنند که اتفاقی نیافتد و اگر افتاد برای درمان دانشگاه علوم پزشکی مسؤول بوده و این یک اصل در تمام دنیاست.

مرادی تاکید کرد: اگر همه دستگاه‌ها در شرایط بحران دانشگاه علوم پزشکی را تنها نگذارند می‌توان با همین امکانات موجود هم از شدت وخامت اوضاع جلوگیری کنیم؛ خیرین الزام قانونی نداشته اما الزام اخلاقی و درونی داشته و با تعصب و اعتقاد در کنار حوزه بهداشت و درمان قرار گرفته‌اند.

رییس  مجمع نمایندگان هرمزگان اظهار داشت: در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی هم خیرین یک ظرفیت مناسبی هستند و باید از آنها بهره گرفت برای اینکه در حوزه سلامت کاری انجام دهیم و خروجی خوبی حاصل شود همه در کنار هم قرار بگیریم، فرصت‌ها و نقاط ضعف را ببینیم؛ برای انجام یک کار صورت مسئله را پاک نکنیم ضعف‌ها را بپذیریم و این نگاه باید در میان همه نهادینه شود.

مرادی افزود: حوزه سلامت و بهداشت و درمان شوخی بردار نیست با جان مردم سروکار دارد و یک ذره غفلت یعنی خانواده‌ای را از بین برده‌اید بنابراین برای حوزه سلامت تلاش مضاعف و قانونی کنیم؛ هر کدام اگر یک قدم در حوزه سلامت برداریم بسیاری از امور انجام شده نباید نقش خود را بی‌اثر ببینیم تلاش کنیم جامعه را سالم و بهنجار بسازیم و از ناهنجاری‌ها دوری کنیم.