دریا نیوز







در انتظار تحقق وعده ها

دریا نیوز: دو هفته قبل که معاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان به همراه فرماندار و فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس از محله آیت الله غفاری بندرعباس بازدید داشتند

، 14:25   /   کد خبر: 33326   /   تعداد بازدید: 165


دریا نیوز: دوهفته قبل که معاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان به همراه فرماندار و فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس از محله آیت الله غفاری بندرعباس بازدید داشتند و ساکنان هم از عدم تحقق وعده رییس جمهور مبنی بر واگذاری اراضی بافت های فرسوده بصورت رایگان به ساکنان دراین منطقه، حضور موادفروشان و مشروب فروشان و معتادان دراین محله و کوچه های تنگ وتاریک که باعث ناامنی شده است و... گلایه مند بودند که معاون استاندار وعده هایی را برای رفع مشکلات و تحقق خواسته های ساکنان داد که از طریق رسانه ها منعکس شد وحال اهالی منتظر تحقق این وعده ها هستند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان در حاشیه بازدید از محله آیت الله غفاری در گفت وگو با خبرگزاری فارس، روزنامه دریا وهفته نامه ساحل صدف گفت: بازدید میدانی از این محله داشتیم تا بامردم گفتگو کنیم و بامشکلات بیشتر آشنا شویم وبهتر بتوانیم تصمیم گیری کنیم و اقداماتی عملیاتی دراین محله داشته باشیم.درهمین راستا یک کارگروه اختصاصی به ریاست  فرماندار برای مسائل شهری، واقتصادی و اجتماعی محله آیت ا... غفاری برگزار می شود. همچنین کارگروهی برای موضوعات امنیتی به ریاست فرماندار تشکیل می شود.

اکرمی بابیان اینکه این دو کارگروه از هم جداست؛اظهار داشت: به موازاتی که فعالیت های عمرانی و اجتماعی  در محله صورت می پذیرد، فعالیت های امنیتی و پاکسازی نیز همزمان در محله اجرا می شود. مباحث مقابله با خرده فروشان مواد مخدر، تعیین تکلیف سند املاک ساکنان این محله، احداث مراکز تفریحی، فرهنگی، ورزشی و... ، سروسامان دادن به وضعیت اشتغال جوانان این محله و اجرای طرح فاضلاب باجدیت از طریق کارگروه های دایمی مختص این محله که در فرمانداری تشکیل می شود ، مورد پیگیری قرار می گیرد تا با تحقق آنها مشکلات محله و مردم برطرف می شود.اکرمی بابیان اینکه بازارچه محله ای این محله نیز احداث می شود؛ تاکید کرد: این بازدیدهای میدانی تداوم می یابد و روند اجرای این پنج طرح تحت نظارت قرار می گیرد.معاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان در خصوص گلایه مردم از عدم اجرای وعده رییس جمهور مبنی بر واگذاری رایگان اراضی به ساکنان این محله نیز گفت: فرماندار بندرعباس از تمام ظرفیت های قانونی استفاده می کنند تا قانون به نفع مردم تفسیر شود واین مشکلات برطرف شود. همچنین جلسه ای باحضورشورا وشهرداری دراین خصوص برگزار می شود.

وی در پاسخ به این سوال که ساکنان محله آیت ا... غفاری گلایه مندند که این محله که حدود چهل شهید را تقدیم انقلاب کرده است و این وضعیت مناسب چنین محله شهید پروری نیست هم ضمن ابراز ارادت به خانواده های معظم شاهد و ایثارگر این محله ابراز داشت: این امورات اعلام شده  را انجام خواهیم داشت تا خواسته های این خانواده ها نیزمحقق شود.

اکرمی بر پاکسازی مستمر خرده فروشان مواد مخدر دراین محله تاکید کرد و نوید داد پاکسازی محله بطور کامل انجام می شود.

علی زارعی/دریا