دریا نیوزاستاندار هرمزگان خواستار شد: واگذاري پروژه ها ی دولتی به بخش خصوصي

دریا نیوز: نماينده عالي دولت در استان هرمزگان گفت: امروز امید آفرینی در ميان مردم یک تکلیف بزرگ است و باید از هر تریبون و ظرفيتي برای این کار استفاده کنیم

، 13:46   /   کد خبر: 33319   /   تعداد بازدید: 216


دریا نیوز: نماينده عالي دولت در استان هرمزگان گفت: امروز امید آفرینی در ميان مردم یک تکلیف بزرگ است و باید از هر تریبون و ظرفيتي برای این کار استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در ششمین نشست شورای اداری استان هرمزگان با بيان اينكه در آستانه فرارسیدن هفته دولت قرار داريم، عنوان كرد: مدیران دستگاه ها برنامه ها و پروژه هاي آماده افتتاح خود را به استانداری ارائه دهند تا جمع بندی و برنامه ریزی لازم براي اين هفته صورت گيرد.

وي با اشاره به اعزام مدیران کل دستگاه هاي استان به نماز جمعه شهرستان های استان هرمزگان، افزود: هر هفته مدیران کل در نماز جمعه شهرستان ها حاضر می شوند و ضمن رسيدگي به مشکلات و مسائل مردم، گزارش کار خود را ارائه می دهند که اين امر با استقبال خوب مردم مواجه شده است.

استاندار هرمزگان افزود: از مدیران کل انتظار داریم شخصا در نماز جمعه شهرستان ها حضور یابند، چون دسترسی آسان مردم به مدیران و مسئولان بسیاری از مسائل و مشکلات را حل می کند و در ايجاد آرامش در جامعه تاثیر بسیاری دارد.

همتي با تاكيد اينكه این رویه را به شکل مستمر و منظم ادامه می دهیم، تصريح كرد: حضور مدیران باید در میان مردم پررنگ باشد و زمینه شنیدن مستقیم حرف و تقاضای مردم بايد فراهم شود و از حوزه معاونت سیاسی استانداري مي خواهيم اين برنامه را به شکلی مدیریت کند که مردم نهایت استفاده را از سفر مدیران به شهرستان ها داشته باشند.

وي بر لزوم اجراي مناسب امور مردم در میز خدمت، توسعه دولت الکترونیک و سرعت دادن به پاسخ استعلامات مردم و متقاضیان سرمایه گذاری در دستگاه هاي اجرايي تاكيد كرد و اظهار داشت: حراست، بازرسي و روابط عمومی دستگاه ها بر روند انجام فرآیند کار مردم در دستگاه های اجرایی نظارت داشته باشند و اگر مشکلی وجود دارد به موقع مدیران را مطلع سازند.

نماينده عالي دولت در استان هرمزگان تاكيد كرد: یکی از نقاط قوت یک حکمرانی مناسب، رصد و کنترل بدنه سازمان است که با مردم در ارتباط هستند و همه ما بايد توجه داشته باشيم كه خادم مردم هستیم و باید کار مردم را انجام دهیم.

همتي گفت: باید مراقب رفتار خود با مردم باشیم و بايد به مسائلی که موجب تشویش اذهان عمومی می شود در راستاي تنویر افکار عمومی، سریع پاسخ داده شود.

وي نوسازی بافت های فرسوده را از طرح هاي مهم اعلام كرد و بيان داشت: روند اجراي اين كار به صورت منظم و قدم به قدم در سطح استان کنترل می شود و همکاری خوبی در این زمینه میان دستگاه های مسئول وجود دارد و در شهرستان ها نیز باید اين كار صورت گیرد.

استاندار هرمزگان با اشاره به وضعیت آب، عنوان كرد: دستگاه های اجرایی و مردم بايد صرفه جویی در مصرف آب را جدی بگیرند و از رسانه ها و به خصوص صدا و سيما مي خواهيم به طور دائم در این زمینه فرهنگ سازی كنند.

همتي با بيان اينكه تلاش برای تکمیل آب شیرین کن ها در هرمزگان در حال انجام است، خاطرنشان كرد: در اين خصوص جلسه ای در وزارت نیرو داشتیم و بعد از ساعت ها بحث و استدلال، مسئولان اين وزارتخانه را قانع کردیم که آب شهرهای بندرعباس و بندرخمیر به طور کامل از طریق آب شیرین کن ها تامین شود كه براي اين كار، علاوه بر راه اندازي آب شیرین کن 100 هزار متر مکعبی، مابقی نیاز از آب شیرین کن مشترک استان ها، تامین مي شود تا فشار از روی سدهای شرق استان برداشته شود و اين كار سیاست گذاری مناسبی برای آینده است تا از آب سدهاي استقلال ميناب، شمیل و نیان برای کشاورزی استفاده شود.

وي کنترل بازار را یکی از امور مهم دانست و اظهار داشت: تمامی کارمنداني كه دولت برای نظارت بر بازار در استان هرمزگان در اختيار دارد، حدود 120 نفر است و اين در حالی است که بالغ بر 35 هزار صنف در استان فعال هستند و خود مردم باید بر بازار نظارت داشته باشند و تخلفات را اطلاع دهند و تعزیرات حكومتي نيز به صورت قاطع به این موارد خواهد پرداخت.

نماينده عالي دولت در استان هرمزگان با تاكيد بر اينكه مدیران بايد از مسائل پیرامون تجزیه و تحلیل داشته باشند، اضافه كرد: همه باید در خصوص محیط پیرامون خود قدرت تحلیل داشته باشیم تا از قبل برای تهدیدات، آمادگی مدیریت مسئله را داشته باشیم چون نفس تهدید همواره وجود دارد و باید نسبت به تهدیدات محیط پیرامون و جامعه بیندشیم و برای آنها تدبیر کنیم.

همتي بر لزوم رسيدگي و حل مسائل مردم در راستاي ايجاد رضايتمندي تاكيد كرد و بيان داشت: حل مسائل و مشكلات تعاونی هاي مسکن در استان باید جدی گرفته شود و دستگاه قضایی نيز برای حل این موضوع اعلام آمادگی کرده است.

وي گفت: اقدام خوبی در زمينه جذب تسهیلات روستایی در هرمزگان صورت گرفت و این استان در اين عرصه در رتبه اول کشور قرار دارد.

استاندار هرمزگان با بيان اينكه در این فضای اقتصادی اگر بتوانیم همه امکانات را خوب به کار بگیریم، خواهيم توانست رضایتمندی در مردم ایجاد کنیم، افزود: پروژه های نیمه تمام دستگاه های اجرایی باید به آسان ترین شیوه ها به بخش خصوصی واگذار شوند و دستگاه ها ملزوم هستند در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند و حتی پروژه های آماده دارای متقاضی نيز باید به بخش خصوصی واگذار شوند چون اگر بتوانيم ظرفیت مردم و بخش خصوصی را به کار بگیریم، بخش عظیمی از منابع را جذب خواهیم کرد.