دریا نیوزجیره بندی آب، برق و مرغ

دریا نیوز: درچندهفته اخیر مردم شاهد سهمیه بندی رسمی و غیررسمی آب وبرق بودند و از دوهفته گذشته که مرغ گرم به بالای ده هزارتومان به ازای هرکیلوگرم رسید

، 14:08   /   کد خبر: 33312   /   تعداد بازدید: 221


دریا نیوز: درچندهفته اخیر مردم شاهد سهمیه بندی رسمی و غیررسمی آب وبرق بودند و از دوهفته گذشته که مرغ گرم به بالای ده هزارتومان به ازای هرکیلوگرم رسید، توزیع مرغ منجمد کیلویی ۶۷۵۰تومان در فروشگاه های بزرگ آغازشد و به دلیل تقاضای بیش از عرضه، برخی از فروشگاه ها خالی از مرغ منجمد شدند و شهروندان گلایه مندند که دربرخی فروشگاه ها هم به هر خانواده ای فقط دوتاسه مرغ منجمد داده می شود.

قطعی های مکرر وطولانی مدت برق در مناطق شهری وروستایی هرمزگان باعث بروز مشکلاتی برای شهروندان، کسبه واصناف و... شد وبرخی از شهروندان در آسانسورها هراسان به دلیل قطعی برق ماندند. این وضعیت باعث شدکه نمایندگان مردم در مجلس و ائمه جمعه نیز این گلایه مردم را فریاد بزنند ودر جلسه شورای اداری پنجشنبه گذشته این موضوع مطرح شد و مدیرعامل شرکت توزیع برق وعده دادکه قطعی های برق به حداقل وصفربرسد که کماکان این قطعی هاادامه دارد و روز گذشته که در حال نوشتن این سرمقاله در حدود ساعت ده و نیم بودم، برق دفتر روزنامه در سه راه دلگشاهم قطع شد وچنین قطعی های اعلام نشده باعث ایجاد اختلالات فراوانی در امورات شده و مشکلاتی رابرای اقشار مختلف ایجادمی کند. بستنی های یک سوپرمارکت وقتی بدلیل قطعی برق، ذوب شودویامرغ و گوشت هاخراب شودو... ،ضرر زیادی رابه کسبه وارد می کند.

قطعی آب در مناطق مرتفع شهربندرعباس همچنان وجود دارد ومدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان در جلسه شورای اداری از کاهش میزان دریافت آب از منابع آبی استان و بالطبع افزایش قطعی های آب خبرداد. در بخش آب بنظرمی رسد که شهروندان به این باور نرسیده اند که کمبود آب وجود دارد و در نوع مصرف آب مان چندان اثرگذار نبوده است. هنوز در ظرف و لباس شستن و حمام و شستن خودرو و ... هیچ تغییری اتفاق نیفتاده است که بایستی باورکنیم آب کم است وصرفه جویی کنیم تا زمان بیشتری آب داشته باشیم. البته از آن طرف هم بایستی به ترمیم خطوط فرسوده، شکستگی ها و.... توجه ویژه ای شود ودربخش کشاورزی به گونه ای برنامه ریزی شود تااینکه آب زیادی صرف تولید محصولاتی نشود که مشتری نداردوفقط منجربه هدررفت آب شود.

موضوع دیگراینکه به دلیل نوسانات نرخ ارز وافزایش قیمت هادربخش های مختلف و گرانی قیمت مرغ، هفته گذشته توزیع مرغ منجمد هم آغازشدتا تنظیم بازار را به همراه داشته باشد که بنظرمی رسد این حجم توزیع مرغ نتوانسته است پاسخگوی نیازهاباشدوبایستی برمیزان توزیع مرغ افزوده شود تامردم برای تامین مرغ بامشکل مواجه نشوند. دغدغه دیگر شهروندان خرید ماهی می باشدکه در بندرعباس علی رغم اینکه درکنار ساحل می باشیم، اما قیمت آبزیان گران است که دراین بخش هم بایستی تدبیری اندیشیده شود.

علی زارعی/دریا