دریا نیوزرئیس مجمع نمایندگان هرمزگان: تاکیدات رئیس جمهور در حوزه بافت فرسوده در هرمزگان محقق شود

دریا نیوز: رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکیدات و برنامه‌های رئیس جمهور در حوزه بافت فرسوده در هرمزگان اجرائی شود

، 15:18   /   کد خبر: 33266   /   تعداد بازدید: 392


دریا نیوز: رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکیدات و برنامه‌های رئیس جمهور در حوزه بافت فرسوده در هرمزگان اجرائی شود.

به گزارش خبرگزاری فارس ، احمد مرادی در شورای برنامه‌ریزی وتوسعه هرمزگان اظهار داشت: رئیس جمهور تاکید فراوانی بر نوسازی بافت‌های فرسوده داشته است که در استان هرمزگان و بخصوص شهر بندرعباس بافت‌های فرسوده زیادی داریم و انتظار داریم در این بخش اقدامات لازم دراستان صورت پذیرد.

وی افزود: ۲۳محله بندرعباس بافت فرسوده هستند که انتظار است برای نوسازی این بافت‌ها، برنامه‌ریزی و اقدامات عملیاتی بصورت مجدانه توسط مدیران صورت گیرد. نماینده مردم بندرعباس، حاجی‌آباد، قشم، خمیر وابوموسی در مجلس شورای اسلامی افزود: دربرنامه ششم توسعه و بودجه سال های ۹۶و۹۷ به موضوع اشتغال توجه ویژه ای شده است وبایستی براساس وعده رئیس جمهور در این بخش عمل شود تا اعتماد مردم نسبت به نظام افزایش یابد. وی اظهار داشت: آیین‌نامه و شیوه‌نامه‌های الگوی مصرف آب، برق، گاز و...  در مدارس توسط وزارتخانه‌های نیرو و نفت تنظیم و ارسال می‌گردد. مرادی گفت: ۲۷صدم درصد از محل ۹درصد مالیات بر ارزش افزوده بایستی به ورزش معلولان اختصاص یابد که پنج تا ده درصد جمعیت براساس اعلام سازمانی جهانی را معلولان تشکیل می‌دهند که اعتبار تخصیص به این بخش در استان ۱۵۰میلیون تومان و بسیار ناچیزاست و از طرفی شرق و غرب استان از داشتن سالن ورزشی برای این قشر محروم است. رئیس مجمع نمایندگان استان همچنین براتخاذ تدابیری برای حمایت از روستاییان و واگذاری رایگان زمین برای ساخت مسکن به جوانان روستایی جهت جلوگیری از کوچ و تخصیص تسهیلات ساخت مسکن بدون نیاز به ضمانت‌های شهری، توسعه مراکز بهداشتی و درمانی روستایی، جاده سازی و حمایت از کشاورزی روستاییان تاکید کرد. وی خواستار رفع مشکلات فضاهای آموزشی در استان شد و تاکید نمود: باور داریم که بایستی در کنار نماینده عالی استان باشیم تا بتوانیم مشکلات مردم در بخش‌های مختلف را برطرف کنیم.