دریا نیوزدر شب شهادت امام موسی کاظم(ع) شاخصه‌های امامت در مکتب تشیع تشریح شد

دریا نیوز: امام جمعه جاسک در شب شهادت امام موسی کاظم (ع) به تشریح شاخصه‌های امامت در مکتب تشیع پرداخت.

، 11:49   /   کد خبر: 33230   /   تعداد بازدید: 624


به گزارش خبرگزاری فارس از جاسک، حجت‌الاسلام محمدکاظم مناقبیان شامگاه چهارشنبه در مراسم عزاداری شهادت امام کاظم(ع) در مسجد امام علی(ع) اظهارداشت: خداوند در قرآن می فرمایند از اولوالامر تبعیت کنید و ما معتقدیم که ائمه اطهار(ع) اولوالامر هستند.

وی در ادامه افزود: ائمه اطهار(ع) را اولوالامر می‌نامیم چرا که به اندازه سر سوزنی شرک به خدا نورزیدند و هرگز خداوند تبعیت از فاسقان را از ما نمی‌خواهد.

امام جمعه جاسک تصریح کرد: امامت در مکتب تشیع شاخصه‌هایی دارد، امام وقتی به دنیا می‌آید اولین سخنش شهادت به توحید و به نبوت رسول خاتم(ص) بوده است و این در تاریخ ثبت شده است.
 
حجت‌الاسلام مناقبیان ادامه داد: امیرالمومنان علی‌بن‌ابیطالب(ع) در خانه خدا به دنیا آمد و در حالات ایشان نقل می‌کنند فاطمه بنت اسد می‌گوید من به علی باردار بودم وقتی گاهی از کنار بت‌ها می‌گذشتم این کودک آنچنان فشاری بر من وارد می‌آورد که توان راه رفتن را از من می‌گرفت، در خانه خدا فاطمه بنت اسد تنها و ملائکه علی را به دنیا می‌آورند که درک آن برای همه ما سخت است.

وی گفت: تبیین تمامی این موارد بیانگر نگاه شیعه نسبت به امامت است، قرآن کریم می‌فرماید ای کسانی که ایمان آوردید اطاعت از خدا و رسول خدا و ولی خدا کنید.
 
امام جمعه جاسک بیان داشت: بین کسی که دامنش آلوده به شرک بوده با علی که در خانه خدا متولد شده تفاوت‌های فراوانی دارد، آن حضرت با احاطه کامل به همه آیات قرآن با اطمینان می‌فرماید از من هر چه می‌خواهید بپرسید.
 
حجت‌الاسلام مناقبیان ادامه داد: القاب ائمه معصومین(ع) صالح، متقی و عالم بودن است به گونه‌ای که دوست و دشمن مجذوب ایشان می‌شدند.

وی گفت: امام موسی ابن جعفر(ع) 14 سال در زندان‌های مختلف بوده‌اند، ایشان را به هر زندانی می‌بردند آنچنان محبوب می‌شدند که زندانبانان به خلیفه وقت می‌گفتند یا ایشان را آزاد کنید یا خودمان ایشان را آزاد می‌کنیم.

امام جمعه جاسک تاکیدکرد: زن معلوم‌الحالی را برای آلوده کردن دامن امام موسی کاظم(ع) به زندان فرستادند بعد از ساعت‌ها دیدند که این زن سر به سجده گذاشته و در حال توبه و انابه است.

مناقبیان ابراز داشت: خلیفه وقت، یک زندانبان یهودی را مامور کرد تا امام موسی کاظم(ع) را شکنجه و سپس به شهادت رساند.

وی گفت: تحقیق زیادی در زمینه زندگی امام موسی کاظم(ع) صورت نگرفته و تقاط مبهم فراوانی در این زمینه وجود دارد.