دریا نیوزرئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس تشریح کرد دو هزار و 656 حادثه/ یک هزار و384 نفر از شهروندان، نجات‌یافتگان حوادث سال گذشته

دریا نیوز: رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس در تشریح آمار حوادث شهر بندرعباس در سال گذشته بیان کرد: در این مدت دو هزار و 656 حادثه داشتیم که از این تعداد هزار و 358 مورد آن آتش‌سوزی بوده است.

، 11:21   /   کد خبر: 33227   /   تعداد بازدید: 336


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، به نقل از روابط عمومی شهرداری بندرعباس، آتش‌پاد دوم فرجام دانش با اشاره به اینکه بیشترین عملیات اطفاء حریق مربوط به منازل مسکونی با 447 حادثه و ضایعات با 402 حادثه بوده است، گفت: بیشترین عملیات امداد و نجات با 385 حادثه در زمینه‌ آسانسور و 299 حادثه در زمینه‌ محبوس شدن در خوردو، منزل و مغازه بوده است.
وی با بیان اینکه در سال گذشته عامل گاز، علت اصلی 194 حادثه بوده است، خاطرنشان کرد: 284 حادثه آتش‌سوزی، بر اثر اتصالی برق بوده است که از این تعداد منازل مسکونی با 161 حادثه بیشترین حادثه را داشته است.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس با بیان اینکه در عملیات بعد سانحه تصادفات خودرو نیز 104 سرنشین نجات یافته‌اند، تصریح کرد: عمده این حوادث در زمینه خودروهای سبک بوده که نقص فنی علت عمده بروز این آتش سوزی‌ها بوده است.
دانش دلیل بروز بیشتر حوادث آتش‌سوزی را سهل‌انگاری دانست و بیان کرد: تیم امداد و نجات و آتش نشانی بندرعباس، موفق شدند در سال گذشته تعداد یک هزار و 384 نفر از شهروندان را نجات دهند.
این مقام مسؤول در پایان گفت: میانگین زمان رسیدن تیم امداد و نجات به محل وقوع حادثه در سال گذشته 3 دقیقه و 15 ثانیه بوده است.