دریا نیوزکمبود پزشک متخصص در شهرستان‌های هرمزگان کلینیک تخصصی خلیج‌فارس میناب متخصص اطفال وپوست ندارد

دریا نیوز: تعدادی از شهروندان میناب از نبود پزشک متخصص کودکان وپوست در مرکز درمانی شبانه‌روزی دولتی این شهرستان گلایه کردند.

، 11:16   /   کد خبر: 33225   /   تعداد بازدید: 632


یکی از این شهروندان در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در میناب، اظهار داشت: درحال حاضر درمانگاه شبانه‌روزی خلیج‌فارس و درمانگاه شبانه‌روزی شماره 2 بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) پزشک متخصص اطفال و پوست ندارند. 

یکی از مراجعه‌کنندگان به درمانگاه شبانه‌روزی خلیج‌فارس در این زمینه گفت: با وجود این که زیرساخت درمانگاه برای استقرار پزشک فراهم شده ولی از پزشک متخصص اطفال و پوست خبری نیست. 
وحید رحیمی یکی دیگر از شهروندان مینابی هم گفت: درحالی طرح تحول سلامت در هرمزگان اجرایی شده و مسؤولان از اجرای این طرح و برکت آن در استان سخن می‌گویند که برخی مراکز درمانی میناب از نداشتن پزشک اطفال و پوست رنج می‌برند. 
علی رنجبری هم افزود: میناب بصورت شهر روستا بوده و بسیاری از مردم به امید این که بتوانند از خدمات درمانی بخش دولتی شهر میناب بهره ببرند به این جا مراجعه می‌کنند اما از این خدمات بی‌بهره و سرگردان سپس راهی بندرعباس می‌شوند. 
وی ادامه داد: با توجه به اینکه اکثر قشر جامعه آسیب‌پذیر و کم درآمد هستند و توان پرداخت ویزیت 38 هزار تومانی را ندارند مسؤولان باید فکر اساسی برای رسیدگی به وضعیت نبود پزشک درمانگاه‌های میناب کنند. 
یکی از روستائیان که برای درمان فرزندش به شهر آمده می‌گوید: با وجود بیمارستان، کلینیک و پزشکان خوب و مجرب در شهر، ولی درمانگاه شبانه‌روزی، پزشک اطفال و پوست ندارد.
رضا ذاکری هم افزود: مردم از روستا به امید فراوان به درمانگاه مرکز شهر میناب مراجعه می‌کنند ولی با نبود پزشک متخصص مواجه می‌شوند که برمشکلات آنان افزوده می‌شود. 
وی یادآور شد: نبود پزشک یک معضل شده و مردم وقتی در روستا پزشک نداشته باشند به شهر مراجعه می‌کنند و اینجا خبری از پزشک متخصص اطفال و پوست نیست و مردم بیشتر از وضع درمان نگران شده و مجبور به عزیمت به سایر نقاط کشور می‌شوند. 
رئیس شورای شهر میناب نیز به خبرنگار فارس گفت: با توجه به اینکه میناب دومین شهرستان بزرگ استان هرمزگان است باید مسؤولان بهداشت و درمان این استان نسبت به فراهم کردن امکانات بهداشتی و درمانی در خورشایسته میناب اقدام کنند.
مصطفی اسدی افزود: دربازدید میدانی همراه اعضای شورای شهر از درمانگاه شبانه‌روزی شماره 2 میناب، تمام زیرساخت‌های درمانی و بهداشتی فراهم شده ولی مردم از نبود پزشک متخحص اطفال وپوست گلایه داشتند.
یکی دیگر از اعضای شورای شهر میناب نیز گفت: بسیاری از شهروندان با مراجعه به شورای شهر درخواست استقرار پزشک متخصص اطفال و پوست دارند.
جابرپری تقی‌نژاد عضو شورای شهرمیناب هم گفت: به مردم حق می‌دهیم زیرا بهداشت و درمان یکی از مولفه‌های 
توسعه و امنیت بوده که مردم برای زیست بهتر باید در اختیار داشته باشند لذا مسؤولان در این مورد اقدام و پیگیری کنند.
گفتنی است، شهرستان میناب با 300 هزار نفر جمعیت در 90 کیلومتری شرق بندر عباس قرار دارد.