دریا نیوزمعاون استاندار هرمزگان: شرق هرمزگان از محرومیت در بخش‌های مختلف رنج می‌برد

دریا نیوز: معاون استاندار هرمزگان و فرماندار ویژه شهرستان میناب با اشاره به اینکه شرق هرمزگان از محرومیت در بخش‌های مختلف رنج می‌برد، گفت: از سرمایه گذاران بخش خصوصی در راستای توسعه شهرستان میناب حمایت می‌شود.

، 11:24   /   کد خبر: 33222   /   تعداد بازدید: 335


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، مهدی ابوذرنخعی ظهر امروز در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان میناب با اشاره به عملکرد سال قبل اظهار داشت: در سال گذشته با پشتکار و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته موفقیت‌های خوبی کسب کردیم.

وی افزود: در نوروز 97 بیش از 250 هزار نفر وارد شهرستان میناب شدند و از اماکن تاریخی، فرهنگی، طبیعی، سواحل زیبا، مراکز و مجتمع‌های تجاری شهرستان میناب بازدید کردند که نشان‌دهنده رشد صد‌درصدی جذب گردشگر در این ایام در این شهرستان است.

معاون استاندار هرمزگان ضمن تشکر از اعضای ستاد مهمانان نوروزی در شهرستان میناب گفت: عملکرد این ستاد در ایام نوروز و قبل از نوروز قابل تحسین است.

وی افزود: در بازدیدهای صورت گرفته و گفت‌وگو با مهمانان نوروزی رضایت‌مندی خود را از ارائه خدمات در بوستان‌ها، مدارس و دیگر نقاط در شهرستان اعلام کردند.

نخعی گفت: شهرستان میناب دارای پتانسیل‌های بالقوه در بخش گردشگری است و با برنامه‌ریزی و تعریف چشم‌انداز و تبلیغات گسترده محیطی و شبکه‌های استانی به سمت جذب گردشگر تا یک میلیون نفر گام برداریم.

وی با اشاره به بحران آب استان گفت: دستگاه‌های متولی نهایت تلاش در این زمینه برای حل مشکلات مردم انجام دهند و از کوچک‌ترین ظرفیت موجود حداکثراستفاده کنند و با برنامه‌ریزی مدون در جهت اشاعه فرهنگ صرفه‌جویی و درست مصرف کردن آب اقدام کنند.

فرماندار ویژه شهرستان میناب تصریح کرد: باید نسبت به افزایش رضایتمندی مردم در چارچوب وظایف تلاش کنیم و به نحو مطلوب ادارات شهرستان میناب پاسخگو ارباب‌رجوع باشند.

وی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در نام‌گذاری امسال گفت: حمایت از کالای ایرانی، عملیاتی و اجرایی شدن آن یکی از راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی است. 

نخعی افزود: عملی کردن شعار حمایت از کالای ایرانی برعهده آحاد جامعه و مسؤولان است و در این مسیر همگان باید برای تحقق شعار سال تلاش کنند چرا که با خرید کالای ایرانی در جهت رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار در کشور گام برداشته‌ایم.

وی اظهار کرد: یکی دیگر از راه‌های تحقق این شعار در ایران اسلامی حمایت از سرمایه‌گذاران و فراهم کردن تسهیلات لازم برای حضور بیشتر بخش خصوصی در عرصه تولید و اقتصاد است و خواستار حمایت از سرمایه‌گذاران در شهرستان میناب شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان میناب در بخش پایانی سخنان خود ضمن تشکر از مدیرکل امورمالیاتی هرمزگان گفت: به علت عدم آمایش سرزمینی مناسب بین شرق و غرب هرمزگان‌، شرق هرمزگان از محرومیت در بخش‌های مختلف رنج می‌برد که با تلاش مدیرکل مالیاتی استان امروز شاهد رفع بخشی از محرومیت‌ها هستیم.

 *33میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌های میناب پرداخت شد 

شاکررضا مریدی مدیرکل امور مالیاتی استان هرمزگان نیز در این جلسه با اشاره به نقش مالیات در پیشرفت و توسعه هر جامعه‌ای اظهار کرد: عامل اصلی توسعه کشورهای در حال توسعه  یا توسعه یافته دریافت مالیات است.

 وی افزود: شعار سال امسال حمایت از کالای ایرانی است و این امر باعث افزایش رونق خرید و رشد اقتصادی ایران اسلامی می‌شود و درنتیجه افزایش درآمد مالیاتی را به همراه خواهد داشت.

مریدی گفت: از زمان شروع قانون ارزش افزوده تا سال 95 بیش از 26 میلیار تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در شهرستان میناب پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: برای توسعه شهرستان میناب در یازده ماه سال 96 بیش از 33 میلیار تومان ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها پرداخت شده که رشد قابل توجهی نسبت به سال‌های گذشته داشته‌ایم.