دریا نیوزاستاد دانشگاه: جلوگیری از ورود کالای قاچاق مصداق بارز حمایت از کالای ایرانی است

دریا نیوز: استاد دانشگاه با اشاره به راهکارهای عملی برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی، جلوگیری از ورود کالای قاچاق را مصداق بارز تحقق شعار سال دانست.

، 11:11   /   کد خبر: 33220   /   تعداد بازدید: 277


مهدی علی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس، با اشاره به پیامدهای شوم قاچاق کالا بر اقتصاد کشور اظهار داشت: کالای قاچاق حیات اقتصادی جامعه را به ورطه سقوط می‌کشاند.

وی ضمن تاکید بر تولید کالای داخلی و ممانعت از ورود کالای قاچاق افزود: تکیه بر تولیدات داخلی و رونق تولید مولفه‌های خاص خود را دارد و می‌بایست به منظور تحقق شعار سال، توجه ویژه‌ای به این مولفه‌ها معطوف شود.

مدرس دانشگاه در ادامه، مهم‌ترین عامل در تحقق شعار امسال را جلوگیری جدی از ورود کالای قاچاق به کشور دانست و تصریح‌ کرد: تحقق این امر مهم، تولیدکنندگان داخلی را نسبت به تولید و حضور و رقابت در بازار دلگرم و امیدوار می‌کند.

علی‌نژاد گفت: امروز معضل قاچاق در جوامع به صورت یک امر جدی مورد بحث و نظر قرار می‌گیرد و کشورهایی که به دنبال ثبات اقتصادی هستند از ورود کالای قاچاق به کشور ممانعت می‌ورزند.

وی با بیان اینکه ورود قاچاق حیات اقتصادی جامعه را در معرض خطر قرار می‌دهد، افزود: سوداگران اقتصادی برای رسیدن به سود و منفعت کلان، دست به قاچاق و ورود کالا بدون در نظر گرفتن بازار و شرایط تولیدکنندگان می‌زنند و معضل شوم قاچاق کالا سبب دلسردی تولیدکنندگان داخلی می‌شود.

استاد دانشگاه در ادامه ابراز داشت: حمایت از کالای ایرانی ارتباط مستقیم با رفع مشکلات تولیدکنندگان داخلی دارد و مقابله جدی با ورود کالای قاچاق به کشور یکی از شاخصه‌های اصلی در رونق تولید و بازار است.

علی‌نژاد افزود: پدیده شوم قاچاق سبب از بین رفتن انگیزه‌های تولید و محو اشتغال‌زایی و به وجود آمدن معضل بیکاری در جامعه می‌شود.

وی، ممانعت از ورود کالای قاچاق به کشور را از مصداق بارز حمایت از تولید داخلی دانست و اذعان‌ داشت: تحقق این مهم نیازمند عزم جدی و همدلی و هم‌زبانی بین مردم و مسؤولان است.

استاد دانشگاه در پایان تاکید کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، تمامی آحاد مردمی در تحقق رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی مسؤول هستند و بایستی برای رونق هرچه بیشتر تولیدات داخلی از ورود کالای قاچاق جلوگیری شود.