دریا نیوزمدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان تاکید کرد لزوم به کارگیری ظرفیت هنر در مهار آسیب‌های اجتماعی

دریا نیوز: مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با تاکید بر استفاده از ظرفیت هنر در مهار آسیب‌های اجتماعی گفت: هنرمندان بسیاری از واقعیت‌های عینی جامعه را در قالب هنر به عموم مردم معرفی و تبیین کنند.

، 11:06   /   کد خبر: 33219   /   تعداد بازدید: 262


حجت‌الاسلام علی‌اکبر انصاری‌راد امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در بندرعباس با اشاره به رسالت و وظایف هنرمند متعهد انقلاب اسلامی اظهار داشت: این قشر از جامعه باید مسائل و واقعیت‌های عینی جامعه را برای مردم به تصویر بکشند و یا از طریق قلم و هر روش دیگر هنری آثار ماندگاری را در این زمینه خلق کنند.

وی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی و آثار شوم آن در جامعه اسلامی افزود: هنر این ظرفیت را داراست که در عرصه مهار و کاهش آسیب‌های اجتماعی بتوان از آن بهره برد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در ادامه با اشاره به اینکه امروزه آسیب‌های اجتماعی در هم تنیده‌اند، تصریح‌ کرد: بسیاری از واقعیت‌های امروزی جامعه را می‌توان در قالب هنر به عموم مردم معرفی و تبیین کرد.

انصاری‌راد با اشاره به آسیب‌های اجتماعی تهدیدکننده جامعه از دیدگاه مقام معظم رهبری نظیر اعتیاد، طلاق، مفاسد اخلاقی، حاشیه‌نشینی و مناطق آسیب‌پذیر تاکید کرد: هنرمندانی که با آحاد مردمی در ارتباطند، می‌توانند از شیوه‌های مختلف هنری، برخی از معضلات اجتماعی از قبیل بزهکاری‌ها، ناهنجاری‌ها و کجروی‌های اجتماعی به جامعه را معرفی و تبیین کنند و آثاری فاخر و ماندگار از طریق تصویر، نگارش و دیگر رشته‌های هنری به یادگار بگذارند.

وی در ادامه، تهیه و اجرای تئاتر و تولید فیلم، حضور در مناطق آسیب‌پذیر، ارتباط جدی و مستمر با جوانان و اجرای ویژه برنامه‌هایی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در محلات آسیب‌پذیر را از دیگر وظایف هنرمندان متعهد انقلاب اسلامی و اهداف بکارگیری هنر در مهار آسیب‌های اجتماعی در جامعه برشمرد.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان، بر حضور پرطراوت، شاداب و فعال در عرصه فضای مجازی تاکید کرد و افزود: این امر مهم نه تنها در هفته هنر بلکه در طول سال باید تداوم داشته باشد.

انصاری‌راد ادامه داد: امروزه برخی از برنامه‌های فضای مجازی مخرب بوده و افرادی با ارائه کلیپ‌های نامناسب، جوانان و نوجوانان را به گمراهی می‌کشانند، اما هنرمندان متعهد انقلاب اسلامی می‌توانند از طریق ساخت و انتشار کلیپ‌ها و فیلم‌های کوتاه اما پرمحتوا و جذاب در فضای مجازی، واقعیت‌های عینی جامعه، نیازهای فرهنگی و اجتماعی مردم را در قالب هنر به تصویر بکشند.

وی همچنین، تحقق این مهم را نیازمند مشارکت جدی جامعه هنرمندان استان هرمزگان دانست و خاطرنشان کرد: تلاش‌ها و برنامه‌های حوزه هنری انقلاب اسلامی استان در طول سال قابل تقدیر است.