دریا نیوزمدیرکل گمرک قشم خبر داد افزایش شش درصدی مسافران ورودی در قشم

دریا نیوز: مدیرکل گمرک قشم از افزایش شش درصدی مسافران ورودی از طریق این گمرک در بازه زمانی 25 اسفندماه سال گذشته تا نیمه فروردین ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد.

، 09:34   /   کد خبر: 33213   /   تعداد بازدید: 583


حسین سعیدی دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قشم اظهار داشت: در مدت مذکور 689 هزار و 983 نفر از طریق گمرک قشم وارد این جزیره شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل شش درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به خروج یک میلیون و 277 هزار و 726 نفر در مدت ذکر شده از طریق گمرک قشم، خاطرنشان کرد: تعداد مسافران خروجی نیز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل هفت درصد رشد داشته است.

مدیرکل گمرک قشم از افزایش مجموع مسافران ورودی و خروجی از طریق اسکله‌های شهید ذاکری و اسکله لافت در بازه زمانی 25 اسفندماه سال گذشته تا نیمه فروردین ماه امسال خبر داد و گفت: بیشترین میزان رشد مربوط به اسکله لافت با 25 درصد است.

سعیدی تصریح کرد: مجموع مسافران ورودی و خروجی از اسکله لافت در این مدت برابر با یک میلیون و 55 هزار و 912 نفر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 9 درصد رشد داشته است.

وی تعداد مسافران ورودی و خروجی از طریق اسکله شهید ذاکری را 271 هزار   و 778 نفر و میزان رشد آن را پنج درصد اعلام کرد.

سعیدی با اشاره به کاهش 21 درصدی تعداد کل مسافران ورودی و خروجی از طریق فرودگاه قشم در مدت مذکور، گفت: مجموع مسافران ورودی و خروجی از طریق فرودگاه قشم 50 هزار و 36 نفر بوده است.

مدیرکل گمرک قشم تعداد کل خودروهای ورودی و خروجی از طریق اسکله لافت را 266 هزار و 452 دستگاه در این مدت اعلام کرد و گفت: این شمار خودروی ورودی و خروجی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 12 درصد رشد داشته است.