دریا نیوزفرمانده مرزبانی هرمزگان: بیش از 24 میلیارد تومان انواع کالای قاچاق در ایام تعطیلات نوروز کشف شد/ افزایش 503 درصدی کشفیات در این مدت

دریا نیوز: فرمانده مرزبانی هرمزگان از کشفیات بیش از 24 میلیارد تومانی در اجرای طرح نوروزی در استان خبرداد و گفت: در این مدت با افزایش 503 درصدی رو به رو بوده‌ایم.

، 09:31   /   کد خبر: 33212   /   تعداد بازدید: 245


سرهنگ علی‌اصغر خرم‌روی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس، با تاکید بر تلاش همگانی در راستای تحقق شعار سال اظهار داشت: مرزبانی هرمزگان با توجه به منویات رهبری و در راستای عملیاتی کردن شعار حمایت از کالای ایرانی سعی خواهد کرد که در تمامی زمینه‌ها حتی انجام ماموریت‌های خود از کالای تولید داخلی استفاده کند.

وی ضمن تشریح وظایف و رسالت‌های مرزبانی هرمزگان، افزایش و ارتقای امنیت مرزها را یکی از این وظایف مرزبانی خواند و افزود: تحقق این مهم نقش بسزایی در جذب سرمایه‌گذاری‌ها در کشور خواهد داشت، سرمایه‌گذار باید با اطمینان خاطر نسبت به امر مهم سرمایه‌گذاری در کشور اقدام کند.

فرمانده مرزبانی هرمزگان ادامه با تاکید بر تشدید مبارزه با قاچاق کالا به طرق مختلف تصریح کرد: این مهم باید با رصد اطلاعاتی و اشراف کامل به موضوعات صورت گیرد.

 خرم‌روی ادامه داد: مبارزه جدی با قاچاق کالا مصداق بارز حمایت از کالای ایرانی است و با تحقق این مهم زمینه اشتغال در کشور فراهم خواهد شد و با رونق کارگاه‌های تولیدی و کارخانجات، آمار بیکاری کاهش یافته و بازار کالای ایرانی نیز جانی دوباره خواهد یافت.

وی در ادامه گفت: در همین راستا مرزبانی استان هرمزگان مبارزه جدی با کالای قاچاق را در اولویت کاری خود قرار داد به طوری که در سالی که گذشت بالغ بر 350 میلیارد تومان کالای قاچاق کشف کرد.

فرمانده مرزبانی هرمزگان همچنین اضافه کرد: در ایام تعطیلات نوروزی علاوه بر ارائه خدمات به مسافران در ورودی اسکله‌ها و جزایر و همچنین برپایی ایستگاه‌های سلامت، از مبارزه با قاچاق کالا غافل نشدیم.

خرم‌روی در ادامه افزود: مرزبانی هرمزگان در اجرای طرح نوروزی که از تاریخ یکم تا 17 فروردین ماه 97 اجرا شد بیش از 24 میلیارد تومان کشفیات صورت گرفته که با افزایش 503 درصدی رو به رو بوده‌ایم.

وی تاکید کرد: مرزبانی استان هرمزگان در راستای تحقق شعار سال و جامه عمل پوشاندن به منویات رهبر معظم انقلاب عزم خود را جزم کرده تا با مجموعه تحت پوشش و امکانات و ظرفیت‌های دراختیار به اهداف متعالی رهبری گام بردارد و دین خود را به نظام مقدس و مردم ادا کند.