دریا نیوزغیبت و تغییر مدیران در هرمزگان

دریا نیوز: تعدادی از مدیران از جمله شهردار، رییس دانشگاه، راه وشهرسازی و... 

، 08:51   /   کد خبر: 33210   /   تعداد بازدید: 161


دریا نیوز: تعدادی از مدیران از جمله شهردار، رییس دانشگاه، راه وشهرسازی و... 

در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصادمقاومتی استان که به ریاست استاندار هرمزگان حدود ساعت سه عصریکشنبه برگزارشد، غایب بودند و حضور نداشتند که استاندار هم موضوعاتی که مربوط به آن حوزه بود را وقتی که می خواست موضوعی را به آن  مدیر مربوطه عنوان نماید که متوجه می شد که آن مدیر در جلسه حضور ندارد.

هنگامیکه کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گزارش هایی را در بخش های مختلف اعلام می کردند، آقای استاندار بانگاه تیزبینانه از سازمان مدیریت وبرنامه ریزی می خواست که گزارش عملکرد ده ساله و پنج ساله آن بخش برایشان آماده سازی وتا چندروز آینده به ایشان ارایه شود تا بررسی شود که در کدام بخش ها عملکرد قوی و کدام بخش ها ضعیف عمل شده است. استاندار در این جلسه گفت برآیندم این است که در برخی بخش ها در هرمزگان ضعیف عمل شده است وبایستی نواقص برطرف شود. بنظر می رسد استاندار هرمزگان بخوبی توانسته اند چالش ها و مشکلات استان را احصا نمایند و باکمبودها بخوبی آشناشوند که این موضوع می تواند در برنامه ریزی و سیاستگذاری ها در استان اثرگذار باشد. استاندار همچنین گفت بدلیل وجود مشکلاتی در استان و بی توجهی به رفع مشکلات علی رغم تذکراتم به مدیران مربوطه و عدم رفع مشکلات و اعلام این مشکلات به بنده توسط میهمانان نوروزی، عذاب کشیدم که احساس کردم وظیفه ام رابخوبی انجام نداده ام.

البته استاندار هرمزگان در این جلسه از عملکرد برخی مدیران از جمله مدیرکل امور مالیاتی استان قدردانی نمود که این موضوع نشان می دهد استاندار هرمزگان عملکرد مدیران را زیرذره بین دارد و تمام تلاششان برای خدمتگزاری بیشتر به مردم می باشد که این دیدگاه هم قابل تقدیر است.

باگذشت هفت ماه از حضور فریدون همتی در ساختمان سفید استانداری هرمزگان که عملکرد قابل قبولی و پیگیری های تحسین برانگیزی هم داشته است و استاندار هم بطور یقین با ارزیابی از عملکرد مدیران داشته است و می طلبد تغییرات مدیران کارآمد سریعتر آغاز شود تا تیم مدیریتی کارآمد، توانمند و متخصص آن حوزه در استان تشکیل شود و میزان خدماتدهی به شهروندان افزایش یابد.

در حال حاضر مشکلات فراوانی در بافت های فرسوده و حاشیه ای، روستاها، بهداشت ودرمان، مهارت آموزی، رسیدگی به امورات خانواده های معظم شاهد وایثارگر، سرمایه گذاری، پرداخت تسهیلات بانکی، جاده سازی، آب وبرق، آموزشی، فرهنگی، حوزه دریا و ورود فاضلاب به ساحل،تفریحی و گردشگری و... وجود دارد که می طلبد باتغییرات مدیریتی، خلاهای موجود برطرف شود.

همچنین برخی فرمانداران درشهرستان ها هم نتوانسته اند رضایت شهروندان را کسب نمایند و مردم از مشکلات موجود گلایه مند هستند که فرمانداران توانمند خواهند توانست بخش زیادی از این مشکلات را برطرف نمایند که انتظار می رود فرماندارانی متعهد و توانمند سکان مدیریت شهرستان ها را برعهده بگیرند.

علی زارعی/دریا