دریا نیوزمدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان خبر داد برگزاری 245 گفتمان دینی با محوریت اعتکاف

دریا نیوز: مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان از برگزاری 245 گفتمان دینی با محوریت اعتکاف در مساجد میزبان معتکفین خبر داد و گفت: هشت هزار و 602 معتکف از این گفتمان‌ها بهره‌مند شدند.

، 11:35   /   کد خبر: 33206   /   تعداد بازدید: 286


حجت‌الاسلام علی‌اکبر انصاری‌راد امروز در گفت ‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس, با اشاره به اهمیت برگزاری گفتمان‌های دینی در بصیرت افزایی و ارتقای سطح آگاهی و بینش مخاطبان اظهار داشت: امروزه پاسخ به شبهات دینی، فکری، اعتقادی و فرهنگی نسل جوان امری لازم و ضروری است.

وی در ادامه افزود: اهمیت اجرای گفتمان‌های دینی، زمانی بیشتر و ضروری‌تر می‌شود که عرفان‌های نوظهور و کاذب بیش از هر زمان دیگری پا به عرصه وجود گذاشته‌اند، عرفان‌های کاذبی که بیشتر به امور موهوم و بی‌پایه و اساس و مغایر با فطرت سالم انسانی دامن می‌زنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان تصریح کرد: علاوه بر جنبش‌های نوظهور و دروغین، از آنجایی که عصر حاضر عصر تکنولوژی‌های برتر و زمان هجوم ماهواره‌ها و بنگاه‌های تبلیغاتی استکبار جهانی است و از سویی، فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بخشی از ساعات زندگی افراد را به خود مشغول داشته است، نگاه و نگرش جدی به مفهوم گفتمان و مشاوره‌های دینی و فرهنگی از جایگاه خاصی برخوردار می‌شود.

انصاری‌راد، گفتمان‌های دینی به عنوان طرحی نو و با خروجی موثر را یکی از طرح‌های کارآمد در حوزه فرهنگی دانست و ابراز داشت: یک گفتمان دینی در صورت اجرای موفق، می‌تواند به پرسش‌های مخاطب در زمینه‌های دینی، فرهنگی و اجتماعی پاسخ داده و از ابهامات فکری و اعتقادی افراد پرده بردارد و زمینه لازم را برای رشد و تعالی هرچه بیشتر آنان فراهم کند.

وی گفت: در جامعه کنونی گفتمان دینی در زمینه‌های تحکیم بنیان خانواده، عفاف و حجاب، آسیب‌های اجتماعی، مهدویت، ولایت فقیه و فضای مجازی از اهمیت و ارزش بالایی برخوردار است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان بیان کرد: در زمینه محورهای یاد شده، در حال حاضر با پرسش‌های گوناگونی از سوی مخاطبان مواجه هستیم که پاسخگویی به آن اجتناب ناپذیر نشان می‌دهد.

انصاری‌راد، مدارس و دانشگاه‌ها را بهترین و مهم‌ترین بستر برای اجرای طرح گفتمان‌های دینی نام برد و گفت: این مراکز خواهان حضور اساتید حوزوی و دانشگاهی متخصص و باتجربه هستند.

وی تصریح کرد: البته اجرای طرح گفتمان‌های دینی علاوه بر موثر بودن و آثار فراوانی که در پی داشته است، در جای خود نیازمند آسیب‌شناسی است، چراکه بررسی‌ها نشان می‌دهد که برخی افراد غیرمتخصص نیز در این عرصه ورود کرده‌اند و این درحالی است که اجرای طرح گفتمان‌های دینی مستلزم مشارکت جدی افراد متخصص در موضوعات مشخص شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در بخش پایانی سخنان خود از برگزاری 245 گفتمان دینی با محوریت اعتکاف در مساجد میزبان معتکفین خبر داد و گفت: هشت هزار و 602 معتکف از این گفتمان‌ها بهره‌مند شدند.