دریا نیوزمعاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی: بیش از 16 تن مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی در هرمزگان کشف و معدوم شد

دریا نیوز: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و رئیس مرکز بهداشت استان هرمزگان، از کشف و معدوم‌سازی بیش از 16 تن مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی طی اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی از روزهای پایانی سال 96 تا 13 نوروز در سراسر استان خبر داد.

، 10:59   /   کد خبر: 33204   /   تعداد بازدید: 322


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، غلامعلی جاودان با اشاره به اجرای برنامه سلامت نوروزی در استان گفت: بیش از 37 هزار و 997 بازدید از مراکز حساس مواد غذایی و اماکن عمومی در هرمزگان صورت گرفت که نسبت به آمار سال گذشته با افزایش 9 درصدی همراه بود.

وی افزود: بیش از 107 مرکز و امکنه عمومی متخلف بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شد که بدلیل عملکرد خوب شهرستان‌ها قبل از اجرای برنامه نسبت به تعداد سال گذشته، از کاهش چشمگیری برخوردار بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تعداد کل اخطاریه‌های صادرشده از تخلف بهداشتی بحرانی و غیربحرانی را یک هزار و 183 مورد، تعداد مراکز و اماکن عمومی متخلف بهداشتی تعطیل شده 75 مورد، تعداد نمونه‌برداری مواد غذایی انجام شده از سطح عرضه را یک هزار و 596 مورد اعلام کرد .

 جاودان افزود: در همین مدت تعداد کلرسنجی انجام شده 12 هزار و 675 مورد، مقدار مواد غذایی فاسد شده و معدومی 16تن، تعداد سنجش با دستگاه‌های پرتابل 5 هزار و 35 مورد بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه خاطر نشان کرد: در راستای پیگیری شکایات مردمی در این ایام با افزایش 30 درصدی گزارش مردمی از طریق سامانه 190 در خصوص مراکز عرضه مواد غذایی همراه بودیم که بصورت متوسط، روزانه 23 شکایت از شهروندان و مسافرین نوروزی در خصوص مواد غذایی ثبت و رسیدگی شده است که در کل تعداد شکایات رسیدگی شده مردمی 685 مورد عنوان کرد.