دریا نیوزاستاندار هرمزگان در گردهمایی روسای آموزش و پرورش هرمزگان: نیروی انسانی موجود در آموزش و پرورش به خوبی به کار گرفته شود

دریا نیوز: استاندار هرمزگان آموزش و پرورش را معدن غنی و بزرگی از نیروی انسانی دانست و بیان داشت: بزرگترین معدن فکر و اندیشه و علم در آموزش و پرورش قرار دارد و ثروت عظیم نیروی انسانی موجود در آموزش و پرورش باید به خوبی به کار گرفته شود.

، 12:49   /   کد خبر: 33200   /   تعداد بازدید: 366


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، فریدون همتی در گردهمایی روسای آموزش و پرورش نواحی و مناطق سراسر استان هرمزگان با بیان اینکه جایگاه آموزش و پرورش متفاوت و مهمتراز جایگاه سایردستگاه‌هاست، عنوان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی تحولات چشمگیری در آموزش و پرورش رخ داد اما باید تلاش بیشتری کنیم تا شرایط این مجموعه بهبود یابد.

وی ادامه داد: سرمایه اصلی آینده کشور در آموزش و پرورش شکل می‌گیرد که نشان می‌دهد جایگاه آموزش و پرورش بسیار مهم و حساس است و اگر کشوری نیروی انسانی فرهیخته و ماهر و مسؤولیت‌پذیر و مسؤولیت‌شناس نداشته باشد، دچار مشکل خواهد شد که تربیت این نیروی انسانی بر عهده آموزش و پرورش است.

استاندار هرمزگان افزود: اگر آموزش و پرورش نسل علاقه‌مند به کسب علم، دانش، خلاق و نوآور تربیت کند این نسل در دانشگاه‌ها شکوفاتر خواهد شد و نسلی توانمند و اهل دانش خواهیم داشت که با حضور آنها جامعه تحول خواهد یافت.

همتی با بیان اینکه نیروی انسانی به سایر امکانات و منابع معنی و روح می‌بخشد، تصریح کرد: باید نیروهایی تربیت شوند که بتوانند از همه منابع خوب بهره بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه جامعه و همه دستگاه‌ها باید به اهمیت جایگاه آموزش و پرورش واقف باشند، اظهار داشت: جایگاه معلم بسیار رفیع و مهم است و نقش تربیت و هدایت را برعهده دارد.

استاندار هرمزگان آموزش و پرورش را معدن غنی و بزرگی از نیروی انسانی دانست و بیان داشت:  بزرگترین معدن فکر و اندیشه و علم در آموزش و پرورش قرار دارد و ثروت عظیم نیروی انسانی موجود درآموزش و پرورش باید به خوبی به کار گرفته شود.

همتی با تاکید بر اینکه باید استعدادهای درونی هرمزگان خوب پرورش یابند تا آینده کشور و این استان را بسازند، خاطرنشان کرد: میزان قبولی دانش‌آموزان در ورود به دانشگاه‌ها شاخص بسیار مهمی است که هرمزگان در رتبه نوزدهم این شاخص قرار دارد و باید تلاش کنیم باز هم جایگاه استان بهبود یابد.

وی گفت: برای کنکور سال آینده برنامه‌های ویژه‌ای برای دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی استان خواهیم داشت تا وضعیت قبولی دانش‌آموزان هرمزگانی بهتر شود و نیاز است اردوهای علمی با حضور بهترین معلمان برای دانش‌آموزان کنکوری هرمزگان برگزار شود تا تفاوت را در نتیجه کار دانش‌آموزان و قبولی آنها در کنکور شاهد باشیم.

استاندار هرمزگان خواستار تربیت دانش‌آموزان پژوهشگر شد و اضافه کرد: باید به دانش‌آموزان بیاموزیم که کارهای تحقیق و پژوهشی انجام دهند.

همتی با بیان اینکه در سفر رئیس جمهوری و هیات دولت به استان هرمزگان دغدغه‌های موجود در حوزه آموزش و پرورش استان مطرح و منتقل شد، عنوان کرد: در مجموعه مصوبات این سفر بالغ بر 91 میلیارد تومان در حوزه ساخت مدارس، نوسازی کلاس‌های درس و تجهیز آموزشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های استان مصوب شد و 15 میلیارد تومان نیز برای تجهیز هنرستان‌ها و مدارس شبانه‌روزی در هرمزگان به تصویب رسید.

وی یادآور شد: در بخش آموزش و پروش استثنایی نیز کمک‌های ویژه‌ای در استان خواهیم داشت.