دریا نیوزشهردار بندرعباس: هویت‌های گذشته شهربندرعباس را زنده نگه داریم

دریا نیوز: شهردار بندرعباس با اشاره به زنده نگه داشتن هویت‌های گذشته گفت: جهله به عنوان یک هویت اصلی و وابسته اجتماعی زندگی ما، از گذشته تا به امروز بسیار ارزشمند بوده است.

، 11:56   /   کد خبر: 33184   /   تعداد بازدید: 286


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، به نقل از روابط عمومی شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده در آیین اختتامیه جشنواره جهله‌نگاری نوروزی با بیان اینکه هنرهایی که بتواند خود را نشان بدهند و برای مردم ملموس باشد، اثر بخش‌تر خواهند بود، گفت: کاری که این عزیزان هنرمند انجام دادند، خود نشان از هویت این منطقه و این شهر است و هر چه این عوامل باعث تعلق خاطر بیشتر باشد، گرایش مردم را به خود بیشتر جلب خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه از دو نظر این کار قابل تقدیر و تشکر است، ادامه داد: جهله به عنوان یک هویت اصلی و وابسته اجتماعی زندگی ما، از گذشته تا به امروز بسیار ارزشمند بوده و هم تصویر‌سازی‌های زیبای سنتی، بومی و محلی ما که در این چند روز شاهد هنرنمایی هنرمندان عزیز بودیم.
شهردار بندرعباس با تاکید اینکه نمره همه این عزیزان هنرمند بیست است، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با کمک همه، تعلق خاطر مردم به شهرمان را تقویت کنیم و هویت‌های گذشته شهر را بیشتر زنده نگه داریم، تا بتوانیم شهری زیباتر و در خور شأن مردم عزیزمان بسازیم.
امینی‌زاده با تقدیر از انجمن هنرهای تجسمی، به خاطر ایده خوب و ارزشمند، مشارکت ستودنی سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهری و منطقه سه شهرداری بندرعباس، افزود: با نگاه فرهنگی اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس در دوره پنجم به شهر، برآن هستیم تا به لحاظ سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و برنامه‌های خاص مثل این جشنواره‌های ارزشمند، حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی شهر را تقویت کنیم.