دریا نیوزشهردار بندرعباس: هویت‌های گذشته شهربندرعباس را زنده نگه داریم

دریا نیوز: شهردار بندرعباس با اشاره به زنده نگه داشتن هویت‌های گذشته گفت: جهله به عنوان یک هویت اصلی و وابسته اجتماعی زندگی ما، از گذشته تا به امروز بسیار ارزشمند بوده است.

، 11:56   /   کد خبر: 33184   /   تعداد بازدید: 97


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، به نقل از روابط عمومی شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده در آیین اختتامیه جشنواره جهله‌نگاری نوروزی با بیان اینکه هنرهایی که بتواند خود را نشان بدهند و برای مردم ملموس باشد، اثر بخش‌تر خواهند بود، گفت: کاری که این عزیزان هنرمند انجام دادند، خود نشان از هویت این منطقه و این شهر است و هر چه این عوامل باعث تعلق خاطر بیشتر باشد، گرایش مردم را به خود بیشتر جلب خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه از دو نظر این کار قابل تقدیر و تشکر است، ادامه داد: جهله به عنوان یک هویت اصلی و وابسته اجتماعی زندگی ما، از گذشته تا به امروز بسیار ارزشمند بوده و هم تصویر‌سازی‌های زیبای سنتی، بومی و محلی ما که در این چند روز شاهد هنرنمایی هنرمندان عزیز بودیم.
شهردار بندرعباس با تاکید اینکه نمره همه این عزیزان هنرمند بیست است، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با کمک همه، تعلق خاطر مردم به شهرمان را تقویت کنیم و هویت‌های گذشته شهر را بیشتر زنده نگه داریم، تا بتوانیم شهری زیباتر و در خور شأن مردم عزیزمان بسازیم.
امینی‌زاده با تقدیر از انجمن هنرهای تجسمی، به خاطر ایده خوب و ارزشمند، مشارکت ستودنی سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهری و منطقه سه شهرداری بندرعباس، افزود: با نگاه فرهنگی اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس در دوره پنجم به شهر، برآن هستیم تا به لحاظ سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و برنامه‌های خاص مثل این جشنواره‌های ارزشمند، حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی شهر را تقویت کنیم.